Robert Kubica i Sébastien Ogier uzyskali identyczny czas na jedynej porannej próbie Rajdu Francji – jedenastej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Trzeci jest zespołowy partner Francuza - Jari-Matti Latvala ze stratą 5,8 sekundy do liderów.

Kubica już po odcinku bardzo narzekał na dużą podsterowność swojej Fiesty, trzeba liczyć na to, że podczas serwisu uda się poprawić ustawienia jego samochodu. Ogier i Latvala zaczęli rajd mocno, chociaż byli pozbawieni testów z powodu wypadku Fina we wspólnym Polo R WRC.

Czwarty jest najlepszy z kierowców Hyundaia Dani Sordo, który traci już niespełna 7 sekund do Latvali. Za nim są Mads Østberg w DS3 WRC i Elfyn Evans z M-Sportu, a sensacyjne siódme miejsce zajmuje Kevin Abbring. Ósmy jest Kris Meeke z Citroëna, który starał się jechać bardzo bezpiecznie i mądrze, co dało niespełna pół minuty straty do najlepszych, za nim znajduje się trzeci z reprezentantów teamu z Wolfsburga - Andreas Mikkelsen, który miał ogromne problemy z przystosowaniem się do warunków panujących dzisiaj, czyli stojącej wody i jazdy po mokrej nawierzchni na miękkich oponach.

Punktowaną dziesiątkę zamyka Stéphane Sarrazin w Fordzie Fiesta startujący w rajdzie WRC po raz pierwszy od 9 lat. Poza punktowaną dziesiątką obecnie znajdują się między innymi Hayden Paddon i Ott Tänak, którzy podobnie jak Mikkelsen nie mogą sobie poradzić w trudnych warunkach atmosferycznych. Już po kilometrze jazdy z rywalizacji odpadł Thierry Neuville, który uderzył w most i uszkodził zawieszenie swojego i20. 

W klasie WRC2 prowadzi Pontus Tidemand w Škodzie 2,6 sekundy przed Craigiem Breenem w Peugeotem 208 i 4,4 sekundy przed Julianem Maurinem w Fieście S2000.

Niestety OS2 został odwołany z powodu zniszczenia trasy przez deszcz, ale kierowcy powinni wrócić na próbę numer trzy, której start planowany jest na godzinę 14:47

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race