Po pierwszej pętli drugiego dnia rajdu na czele nie widać większych zmian. Prowadzi wciąż Sébastien Ogier, który powiększył swoją przewagę nad Jari-Mattim Latvalą (+18,5 s) oraz trzecim w generalce Andreasem Mikkelsenem (+1:07.0 min).

„To był dobry poranek” – stwierdził Ogier. „Po południu będę dalej cisnął. Co prawda moja przewaga nieco się powiększyła, ale nie mogę odpuszczać, tym bardziej ze wieczorem czeka na nas kolejny przejazd odcinka Panzerplatte. W tej chwili czuje się bardzo dobrze, więc nie ma potrzeby zmieniać czegokolwiek”.

Jari-Matti Latvala nie czuł się jednak aż tak dobrze w aucie:

„Ogólnie było w porządku, ale nie czułem się do końca pewnie na Panzerplatte, który jest moim ulubionym odcinkiem. Samochód był trochę podsterowny i nieco nerwowy na na dohamowaniach, dlatego straciłem około 6 sekund do Sébastiena".

Fin został zapytany o to, czy wydane zostały jakiekolwiek polecenia zespołowe

„Nie ma team orders, mogę pokonać Sébastiena, jeśli będę potrafił to zrobić. Mamy jednak oczekiwania dotyczące dojechania do mety. Musimy po prostu jechać mądrze”.

Poranne sobotnie odcinki nie sprawiły kłopotów większości kierowców. Prawie wszyscy z nich ukończyli je bez żadnych przygód i problemów, choć nie można tego powiedzieć o Robercie Kubicy. Cztery pierwsze OS-y porannej pętli Polak przejechał całkowicie bezproblemowo. Niestety, na ostatnim z nich – zdradliwym odcinku Panzerplatte. Polak urwał koło, co skutkowało przedwczesnym zakończeniem sobotniej rywalizacji. Z problemami zmagał się także Martin Prokop, u którego na 10. odcinku specjalnym pojawiły się problemy z wałem napędowym. Z kolei u Daniego Sordo pojawiły się kłopoty ze skrzynią biegów, przez co na kilku OS-ach stracił nieco czasu. Ostatecznie, dzięki świetnej jeździe na odcinku Panzerplatte powrócił na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej, z której dzisiejszego poranka zepchnął go Thierry Neuville.

„Pętla była w porządku” – rozpoczął Sordo. „Na początku było ciężko, bo Thierry mocno naciskał, ale po Panzerplatte udało nam się odzyskać trochę czasu. Ciężko znaleźć rytm na tym odcinku, bo jest bardzo długi, jest tak wiele splitów, pojawia się wiele informacji i łatwo można stracić cenne sekundy, ale udało nam się dobrze pojechać i teraz skupiamy się już na drugiej pętli”.

Mads Østberg, który wczoraj obiecał poprawę tempa faktycznie dotrzymał słowa. Norweg już wyprzedził znajdującego się przed nim Haydena Paddona, a obecnie znajduje się bardzo blisko Otta Tänaka. Pomogła mu w tym na pewno dobra jazda na najdłuższym w rajdzie odcinku Panzerplatte.

„Panzerplatte to zdradliwy i trudny odcinek, ale tak naprawdę jest fantastyczny i cieszyłem się każdą sekundą jazdy. Dobrze czuję się w aucie i staram się jechać niezłym tempem, Udało mi się już wyprzedzić Paddona, ale jestem blisko Tänaka i mam nadzieję, że jego także uda się dogonić” – stwierdził Norweg.

Podsumowując: na czele Ogier, przed Latvalą i Mikkelsenem. Na czwartej pozycji znajduje się Dani Sordo, a tuż za nim Thierry Neuville, który traci do Hiszpana 6,7 s. Na szóstej i siódmej pozycji plasują się kierowcy M-Sportu: Elfyn Evans i Ott Tänak, za nimi Mads Østberg, a pierwszą dziesiątkę zamykają Hayden Paddon i Stéphane Lefebvre.

Na kierowców czekają dzisiaj jeszcze cztery odcinki specjalne. Pierwszy z nich o godzinie 15:31.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race