Robert Kubica ma zamiar podjąć decyzję o swojej przyszłości do końca sierpnia. Nie jest wykluczone, że polski kierowca powróci do wyścigów.

Rok temu Kubica w ostatniej chwili zadecydował o pozostaniu w Rajdowych Mistrzostwach Świata i założeniu własnego zespołu RK World Rally Team. Napotkał jednak na spore problemy, przez co rozstał się z firmą A-Style i opuścił jedną rundę (Rajd Argentyny) w celu reorganizacji zespołu. Tym razem polski kierowca chce dopiąć wszystko na ostatni guzik i nie ma zamiaru czekać do końca roku na podjęcie decyzji:

„Już wkrótce musimy zacząć myśleć o kolejnym sezonie. Nie chcę znaleźć się w takiej sytuacji jak rok temu. Nie jest to proste przyjeżdżać na rajdy bez testowania i nie wiedząc, co się dzieje. Musimy siąść i rozważyć różne opcje”.

Menadżer Kubicy, Marcin Czachorski twierdzi, że na Polaka czeka kilka możliwych rozwiązań:

„Mamy kilka opcji na kolejny rok, którym musimy się przyjrzeć. Są wśród nich bardzo ciekawe propozycje powrotu do wyścigów. Robert ma rację w tym, że trzeba podjąć tę decyzję jak najszybciej – myślę że pod koniec sierpnia”.

Jaką trudność stanowi dla Kubicy jazda w WRC przyznał sam zainteresowany, który stwierdził, że wciąż czuje się kierowcą wyścigowym:

„Nie stoję na równej pozycji w stosunku do innych. Wciąż jestem kierowcą wyścigowym i wciąż myślę, jak kierowca wyścigowy”.

 

Źródło: autosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race