W dalszym ciągu liderem 72. Rajdu Polski jest Sébastien Ogier w Polo R WRC. Po pierwszej sobotniej pętli prowadzi z przewagą 7,2 sekundy nad Andreasem Mikkelsenem, który też startuje w barwach niemieckiego zespołu i 20 sekund nad Ottem Tänakiem w Fieście.

Estończyk wyprzedził na 13. odcinku specjalnym Jari-Matti Latvalę z Volkswagena, Fin obecnie traci 0,1 sekundy do niego. Tänak po wczorajszych problemach z hamulcami dziś ponownie jedzie bardzo dobrym tempem. Szybki dzisiejszego poranka był również najlepszy z kierowców Hyundaia  - Hayden Paddon, który utrzymuje piąte miejsce. Szósty jest jego zespołowy partner Thierry Neuville, który wyprzedził Roberta Kubicę w Fieście po jego drobnych błędach na OS10 i OS12.

Ósmą lokatę zajmuje nadal Kris Meeke w Citroënie, który jedzie trochę lepiej niż wczoraj, ale nadal nie są to rewelacyjne czasy.  Zaraz za nim znajduje się jego kolega z teamu Mads Østberg, który nadal nie potrafi znaleźć dobrego tempa. Widać wyraźnie, że Citroën ma kłopot na ultraszybkich mazurskich odcinkach. Zaraz za norweskim kierowcą znajduje się Dani Sordo z Hyundaia, zamykający punktowaną dziesiątkę. Jedenasty po dwóch dniach rywalizacji Elfyn Evans startujący w barwach M-Sportu musiał się wycofać przed 11. odcinkiem specjalnym z powodu problemów technicznych. Na pozycję jedenastą awansował Martin Prokop w Fordzie ze sporą stratą do Sordo. Odpowiedno 15. i 16. miejsca zajmują Lorenzo Bertelli w Fieście i Kevin Abbring z Hyundaia, Holender na dwunastej próbie mocno uszkodził przód auta.

W WRC2 nadal lideruje kierowca Skody Esapekka Lappi 36,2 sekundy przed Pontusem Tidemandem również w Fabii R5 i 1:43,5 minuty przed Karlem Kruudą w Citroënie, cała trójka wyprzedza w klasyfikacji generalnej Bertelliego i Abbringa. Pozycje Polaków także nie uległy zmianie, Krzysztof Hołowczyc i Jarosław Kołtun zajmują odpowiednio 10. i 11. miejsce.

Drugi przejazd próby Mazury, który otworzy popołudniową pętlę rozpocznie się o godzinie 15:38. Relację można śledzić na naszym Twitterze.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race