Ogier liderem po dwóch dniach, Kubica szósty

Sébastien Ogier z Volskwagena jest liderem po piątkowej rywalizacji podczas 72. Rajdu Polski. Ma przewagę 2,1 sekundy nad Andreasem Mikkelsenem i 10,8 sekundy nad Jari-Matti Latvalą, którzy również reprezentują niemiecki zespół.

Dzisiejszego dnia kierowcy mieli do przejechania 155,04 kilometrów w ramach ośmiu odcinków specjalnych. Na OS7 Ott Tänak urwał klamkę od drzwi z powodu złego stanu hamulców i potem również opon. Na tej próbie Estończyka wyprzedzili Ogier i Mikkelsen, a na następnym odcinku Latvala i kierowca Forda Fiesta skończył dzień na czwartym miejscu.

Piąte miejsce po dwóch dniach rywalizacji zajmuje Hayden Paddon w Hyundaiu, tuż za nim znajduje się Robert Kubica w Fieście, który na drugiej pętli prezentował bardzo dobre tempo i awansował o dwie pozycje. Siódmy jest Thierry Neuville w I20, którego Polak wyprzedził na OS8 korzystając z lepszego stanu swoich opon. Na ósme miejsce z piątego spadł Kris Meeke w Citroënie, który miał duże problemy z tempem i stracił bardzo dużo czasu. Dziewiąte miejsce zajmuje Dani Sordo w Hyundaiu zaledwie pół sekundy przed Madsem Østbergiem startującym Citroënem DS3. Obaj wyprzedzili na tej pętli Elfyna Evansa w Fordzie, który podobnie jak Tänak miał problemy z oponami i spadł na 11 miejsce.

W klasie WRC2 prowadzi nadal Esapekka Lappi w Skodzie 50,1 sekundy przed Pontusem Tidemandem, który również jedzie Fabią R5 i 1:47,1 minuty przed Karlem Kruudą w Citroënie DS3 R5. Dziesiąte miejsce zajmuje Krzysztof Hołowczyc, a 11. Jarosław Kołtun, obaj startują Fordem Fiesta w specyfikacji R5.

Jutro zawodnicy przejadą 129,29 kilometrów w ramach ośmiu odcinków specjalnych, a więc do przejechania będzie mniej kilometrów i w połowie dnia załogi będą miały serwis. Start pierwszego odcinka o 8:25, tradycyjnie zapraszamy na relację, którą przeprowadzimy na naszym Twitterze.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league