Ogier zwycięża w Rajdzie Włoch

Sébastien Ogier zwyciężył w Rajdzie Sardynii, kierowca Volkswagena wyprzedził Haydena Paddona o 3:05,4 minuty i Thierry’ego Neuville’a z Hyundaia o 4:22,5 minuty. Dla Francuza to już czwarty triumf w tym sezonie. Było to również jego trzecie z rzędu zwycięstwo na Sardynii.

Ostatniego dnia rywalizacji zawodnicy mieli do przejechania 45,80 kilometrów w ramach czterech odcinków specjalnych. Dla Hyundaia to pierwsze podwójne podium od Rajdu Niemiec w 2014 roku, kiedy to wygrał Neuville przed Danim Sordo. Dodatkowe punkty za Power Stage zdobyli kolejno Sébastien Ogier, Jari-Matti Latvala i Andreas Mikkelsen.

Mads Østberg dzisiejszego dnia miał dużego pecha. Na dwudziestym odcinku specjalnym zawodnik Citroëna pojechał zbyt szeroko w jednym z zakrętów, uderzył w skarpę i uszkodził hamulce. Z tego powodu tracił na każdej próbie ponad minutę i spadł na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu za Thierry’ego Neuville’a i Elfyna Evansa. Martin Prokop po wczorajszych problemach jego Fiesty z wyciekiem oleju dziś nie powrócił do rywalizacji, podobne problemy miał Włoch Lorenzo Bertelli, który wystartował do dzisiejszych zmagań, ale po 22. odcinku specjalnym musiał się wycofać. Reszta załóg mających wczoraj problemy wróciła na trasy i bez większych dramatów dojechała do mety.

Szóste miejsce zajął Jari-Matti Latvala. Następne trzy miejsca niespodziewanie zajęli zawodnicy z klasy WRC 2. Yuriy Protasov wyprzedził Paolo Andreucciego o 5,6 sekundy i Jana Kopecký’ego o 2:38,4 minuty. Ostanie punktowane miejsce zajął trzeci kierowca Citroëna Khalid Al-Qassimi. Polska załoga Robert Kubica/Maciej Szczepaniak po ogromnych problemach technicznych z ich Fiestą zajęła 30. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na pierwszym miejscu w klasyfikacji mistrzostw umocnił się mistrz świata Sébastien Ogier. Na drugie miejsce awansował Mads Østberg, który traci do Francuza aż 66 punktów. Trzeci jest Mikkelsen ze stratą trzech punktów do swojego rodaka, na czwarte miejsce awansował Jari-Matti Latvala.

Następną rundą Rajdowych Mistrzostw Świata będzie szutrowy Rajd Polski, który odbędzie się w dniach 2-5 lipca.