Robert Kubica uznał ubiegłotygodniowy Rajd Portugalii za jeden z najlepszych startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Zespół RK World Rally Team był wspierany przez M-Sport i należy się spodziewać podobnych praktyk w najbliższych rundach.

Na początku sezonu Forda Fiestę dla Kubicy przygotowywała firma A-Style, ale nie był zadowolony z tej współpracy i postanowił ją zakończyć. Polska załoga opuściła kwietniowy Rajd Argentyny, aby skupić się na reorganizacji zespołu. W Portugalii mieli do dyspozycji nowy model Fiesty przygotowany przez brytyjski zespół, dziewiąte miejsce nie jest najlepszym w historii jego startów, ale ocenił ten weekend jako jeden z najlepszych w serii.

„To był zdecydowanie jeden z najlepszych rajdów, ponieważ czułem, że jechałem dobrze biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, w tym poziom przyczepności i balans samochodu. Być może ostateczna pozycja tego nie potwierdza, ale pod względem jazdy to był naprawdę dobry weekend” – powiedział Kubica.

Przyznał, że zakończenie współpracy z A-Style było konieczne. Powiedział też, że czuł się bardzo dobrze za kierownicą nowego samochodu wystawionego przez własny zespół z dużym wsparciem M-Sportu.

Polak dodał, że bazą jego nowej ekipy RK World Rally Team będą Włochy, z uwagi na logistyczne połączenie z resztą Europy. Wyjaśnił także dlaczego rozstał się z włoską firmą.

„To nie tak, że zrobiłem to, bo tego chciałem. Doszliśmy do momentu, w którym nie było innego wyjścia. Ten samochód został zbudowany wspólnie z ludźmi z M-Sportu, a my jesteśmy przez nich wspierani” - zakończył Kubica.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race