Mikkelsen zwycięzcą Shakedownu

Andreas Mikkelsen reprezentujący team Volkswagena był najszybszy podczas porannego odcinka testowego przed rozpoczynającym się dzisiaj Rajdem Portugalii. Norweg od tego weekendu dysponuje modelem Polo R WRC w specyfikacji na sezon 2015.

Następne dwa miejsce zajęli jego koledzy z zespołu - Sébastien Ogier i Jari-Matti Latvala. Francuz stracił do zwycięzcy 1,3 sekundy, a Fin 1,8 sekundy.

„Nie rozumiem, dlaczego nie dostałem tego samochodu wcześniej! Czuję się w nim świetnie. Mamy za sobą bardzo udany test. Pokonaliśmy mnóstwo kilometrów. Poznałem to auto już rok temu, więc wiedziałem, czego się spodziewać. Świetnie się dziś rano bawiłem” – powiedział Mikkelsen.

Czwarty czas uzyskał Ott Tänak w nowym Fordzie Fiesta RS. Estończyk stracił 2,1 sekundy do zwycięzcy, podobnie jak Dani Sordo z Hyundaia. Szóste miejsce zajął powracający po przerwie związanej z reorganizacją zespołu Robert Kubica, który również dysponuje nową Fiestą. Polak stracił do Estończy i Hiszpana zaledwie 0,2 sekundy. Dopiero siódmy był tryumfator Rajdu Argentyny Kris Meeke w Citroënie, który stracił do Roberta 0,4 sekundy. Drugi z reprezentantów francuskiego zespołu Mads Østberg dachował, ale jego DS3 nie uległ poważniejszym uszkodzeniom i po powrocie do parku serwisowego udało się odbyć jeszcze dwa przejazdy.

„Wyjechałem szeroko, dotknąłem skarpy i dachowałem na drodze lądując na boku auta. To był całkiem poważny wypadek, ale na szczęście bez większych konsekwencji. Poprosiliśmy kibiców o pomoc w postawieniu samochodu na koła, wymieniliśmy przebitą oponę i wróciliśmy do serwisu. W samochodzie doszło do małego nieporozumienia i chyba dostałem niewłaściwą informację. Nie jestem pewien. Wydawało mi się, że usłyszałem „krótki lewy sześć minus”, co oznacza pełny gaz, ale opis brzmiał „pięć lewy minus”, a w takim zakręcie trzeba zahamować” – powiedział Østberg.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league