Paddon zwycięża w Otago Classic Rally

Najlepiej radzący sobie debiutant poprzedniego sezonu - Hayden Paddon, który startuje w Hyundaiu, w obecnych zmaganiach ma dużo problemów z regularnością. Nie zdobył punktów w ostatnich dwóch rajdach, ale podniósł swoje morale zwycięstwem w rundzie mistrzostw Nowej Zelandii za kierownicą 40-letniego Forda Escort Mk2.

Przed ostatnim odcinkiem specjalnym liderem rajdu był Phil Campbell w Mitsubishi z przewagą siedmiu sekund nad reprezentantem gospodarzy, ale załoga Paddon/Kennard odrobiła straty i tryumfowała zwyciężając o 2,5 sekundy.

„To dla nas bonus. Nie wygraliśmy niczego przez 18 miesięcy, od debiutu w WRC, dlatego mam nadzieję, że ta wygrana uskrzydli nas przed kolejnymi rundami mistrzostw świata” – powiedział Paddon.

„Startowaliśmy tutaj dla zabawy. Nigdy nie myśleliśmy o takim zwycięstwie, ale kiedy okazało się, że mamy na nie szansę, na dwóch ostatnich oesach daliśmy z siebie wszystko” - zakończył Paddon.

Otago Classic Rally jest rywalizacją popularną wśród kierowców WRC. W przeszłości w imprezie tej startowali Didier Auriol, Ari Vatanen, Hannu Mikkola czy Björn Waldegard.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league