Pięć nowych Fiest zadebiutuje w Portugalii

Pięć egzemplarzy Forda Fiesta w nowej specyfikacji jest już prawie gotowych w warsztacie M-Sportu w Dovenby Hall. Samochody po raz pierwszy pojawią się na rajdowych trasach podczas Rajdu Portugalii, który zostanie rozegrany w dniach 21-24 maja.

Nowe auta są obecnie wykańczane przez brytyjski zespół przed wysłaniem ich do Portugalii. Pięć załóg otrzyma Forda w specyfikacji na sezon 2015, uważa się, że ten pojazd jest zmieniony w 80%, kierowcy fabryczni teamu mają dużo testów za sobą, ponieważ przejechali nowym autem ponad pięć tysięcy kilometrów.

Ott Tänak i Elfyn Evans odbyli w weekend ostatnie testy przed rajdem, ekipa Lorenzo Bertelliego testowała na początku ubiegłego tygodnia, a Martin Prokop planuje testy bezpośrednio przed startem rajdu. Piąty samochód trafi do Roberta Kubicy, ale nie są znane szczegóły restrukturyzacji zespołu, która była powodem jego absencji w Argentynie. Nie wiadomo również, kto dokładnie będzie zajmował się jego autem podczas szutrowych zmagań na południu Europy.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league