Robert Kubica odrzucił wszystkie oferty powrotu do wyścigów, jakie otrzymał. Potwierdził jednocześnie start w Rajdzie Portugalii, który odbędzie się w dniach 21-24 maja.

Spekulowano, że polski kierowca może nie rozwiązać problemów z zespołem w Rajdowych Mistrzostwach świata, a wtedy koniecznością byłby powrót na tory wyścigowe, ale okazało się to nieprawdą.

Przyznam, że bardzo brakowało mi rywalizacji w Argentynie, ale powrócę na Rajd Portugalii. Tak jak powiedziałem, będziemy pracować nad zespołem, jego strukturą i powrócimy na piątą rundę sezonu” – powiedział Kubica.

A-Style i RK WRT pracują obecnie nad najlepszym możliwym rozwiązaniem sytuacji. Stosunki między firmą obsługującą Forda Fiestę Polaka, a jego zespołem stały się napięte w ostatnim czasie, co doprowadziło do rezygnacji ze startu w ubiegłomiesięcznym rajdzie.

Włoski zespół otrzyma w tym miesiącu nowy model Fiesty od M-Sportu, ale nie wiadomo czy Kubica otrzyma ten egzemplarz. Team Malcolma Wilsona potwierdził, że nie będą w stanie przygotować szóstego Forda na Rajd Portugalii. Możliwy jest w takiej sytuacji powrót Kubicy do M-Sportu, jeśli nie uda się znaleźć odpowiadającego mu rozwiązania.

Źródło: autosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race