Pomimo nieobecności Roberta Kubicy w Rajdzie Argentyny, polscy kibice nie mogą narzekać na nudę. Już od drugiego odcinka specjalnego na trasach rajdu wiele się dzieje, a w klasyfikacji zachodzą nieustanne przetasowania. To pierwszy rajd w tym sezonie, w którym tak wielu kierowców boryka się z problemami.

Z dzisiejszego pojedynku z szutrowymi trasami zwycięsko wyszedł Kris Meeke, który uplasował się na czele klasyfikacji generalnej. Brytyjczyk wygrał trzy, z zaplanowanych na dziś sześciu odcinków specjalnych. Na drugim miejscu znalazł się Mads Østberg (+1:08.4), a na trzecim – Jari-Matti Latvala (+1:23.5)

W piątek największe spustoszenie siał najdłuższy w rajdzie, drugi odcinek specjalny, liczący 51,99 km. Jedną z największych niespodzianek było zatrzymanie się na trasie OS-u lidera klasyfikacji – Sébastiena Ogiera. Zespół Volkswagena poinformował, że przyczyną tego były problemy techniczne w samochodzie Francuza. Jednak to był zaledwie początek przygód i kłopotów. Na trasie stanął także Lorenzo Bertelli, Ogier, wraz z Thierrym Neuvillem i Danim Sordo pomylił drogę, Neuville i Mikkelsen przebili opony, a Mads Østberg zmagał się z problemami z silnikiem. Ostatnim z pechowców na tym odcinku był Hayden Paddon. Nowozelandczyk stracił półoś w aucie oraz olej w skrzyni biegów, dorobił się dziury w turbinie, a także zerwał mocowanie silnika. Wszystko to spowodowało, że kierowca Hyundaia przejechał dziś tylko trzy odcinki specjalne, a po serwisie nie powrócił już do walki.

Poza Ogierem, Bertellim i Paddonem, kilku innych kierowców pożegnało się dziś z walką na argentyńskich trasach. Andreas Mikkelsen, z powodu problemów technicznych zatrzymał się na dojazdówce do 4. odcinka specjalnego, natomiast Ott Tänak, na drugim kilometrze 4. OS-u uderzył w kamień i urwał przednie lewe koło.

Na przedostatnim piątkowym odcinku problemy spotkały także Jari-Mattiego Latvalę. W samochodzie fińskiego kierowcy pojawiły się problemy z układem napędowym, przez co na piątym i szóstym OS-ie stracił sporo czasu. Z tego powodu kierowca Volkswagena spadł z 2. na 3. pozycję w klasyfikacji generalnej.

W sobotę na kierowców czekają cztery odcinki specjalne (wszystkie o długości powyżej 20 km). Początek zmagań o godzinie 13:28.

 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race