Matton: Ulepszenia DS3 WRC w Portugalii

Citroën zapowiedział, że na Rajd Portugalli, który odbędzie się w maju, wprowadzone zostaną modyfikacje ich rajdówki. Będzie to druga partia zmian, pierwszą był ulepszony tylny spojler zainstalowany przed Rajdem Monte Carlo. Tym razem poprawki będą dotyczyły przedniej części samochodu.

„Podczas ostatniej sesji testowej sprawdziliśmy z powodzeniem wszystkie podzespoły. W Monte Carlo wprowadziliśmy pierwszą zmianę, jaką był tylny spojler, a teraz zmodyfikowaliśmy przód” – powiedział Yves Matton, szef Citroën Racing.

Zespół ma nadzieję, że wprowadzone ulepszenia dadzą Madsowi Østbergowi i Krisowi Meeke bardziej konkurencyjny pojazd w dalszej części sezonu. Być może pozwoli to nawiązać bardziej wyrównaną walkę z Volkswagenem i ich liderem Sébastienem Ogierem.

„Być może podczas typowo szutrowych rajdów nasz samochód jest trochę trudniejszy w prowadzeniu i możliwe, że w takich warunkach nasi kierowcy mają trudniejsze zadanie. W drugiej połowie sezonu chcemy jednak dysponować autem, które będzie łatwiejsze wprowadzeniu i zapewni większą pewność siebie” – dodał Matton.

Ostatnie zmiany w samochodzie mają być wprowadzone przed końcem sezonu, ale zespół nie ustalił jeszcze ich dokładnej daty. Mają one dotyczyć zawieszenia i geometrii pojazdu.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league