Powrót Toyoty do WRC

Dział sportu Toyoty poinformował, że zespół powróci do Rajdowych Mistrzostw Świata w 2017 roku. Będzie to powrót japońskiego producenta po 19 latach.

Bazą pod fabryczny pojazd jest Toyota Yaris, będzie to samochód rajdowy napędzany silnikiem o pojemności 1.6 litra o mocy około 300 koni mechanicznych. Zespół ogłosił plany powrotu do mistrzostw świata już podczas Rajdu Niemiec w 2012 roku, jednak wtedy była to wstępna faza projektu.

Team z Tokio zakontraktował do testowania auta trzech kierowców, są to Francuzi Stéphane Sarrazin i Eric Camilli a także Fin Sebastian Lindholm. Cała trójka jest bardzo doświadczona i ma wydatnie pomóc w rozwoju samochodu.

Zawodnicy fabryczni japońskiego zespołu zdominowali początek lat 90. w rajdach samochodowych. Czterokrotnie wygrywali klasyfikacje generalną WRC. Dwukrotnie udało się to Hiszpanowi Carlosowi Sainzowi i po jednym razie Finowi Juha Kankkunenowi, a także Francuzowi Didier Auriolowi. W tamtym okresie zawodnicy jeździli rajdową wersją Toyoty Celici.

Za kulisami mówi się, że władze zespołu będą chcieli zatrudnić na sezon 2017 Andreasa Mikkelsena i Roberta Kubicę, ale na wszystkie szczegółowe informacje należy poczekać jeszcze niespełna dwa lata.

Źródło: toyota-motorsport.com

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league