Kubica nie ukończył Rajdu Krosyki, zwycięstwo Bryana Bouffiera.

Robert Kubica w skutek problemów z silnikiem nie ukończył Rajdu Korsyki, który jest w tym sezonie 5. rundą mistrzostw Europy (ERC). Polaka z rywalizacji wyeliminowały problemy techniczne. Zwycięstwo odniósł Francuz - Bryan Bouffier.

Polska załoga Robert Kubica - Maciej Baran napotkała na swojej drodze problemy techniczne już podczas 5. Odcinka Specjalnego. Po dłuższych oględzinach mechanicy stwierdzili, że nie są w stanie przygotować Citroëna DS3 RRC na jutrzejsze zmagania, gdyż awarii uległa jednostka napędowa. Wkrótce potem na oficjalnym fanpage'u zespołu Citroën na facebooku pojawiła się następująca informacja: „Robert i zespół zadecydowali o nie przystąpieniu do drugiego etapu rajdu, ze względu na brak możliwości zdobycia punktów. Do zobaczenia w Grecji!”

Po pierwszym dniu zawodów na prowadzeniu znajdował się Czech, Jan Kopecký, z przewagą 3,5 sekundy nad drugim Bryanem Bouffierem. Walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się dopiero podczas ostatniego oesu, kiedy to Kopecký również borykał się z problemami z silnikiem i stracił pozycję lidera na rzecz Bryana Bouffiera. Czech odnotował czas o blisko 40 sekund gorszy od zwycięscy, a na trzecim miejscu zawody ukończył Stéphane Sarrazin, kierowca który ma na swoim koncie m.in. starty w Formule 1.

Następną rundą Rajdowych Mistrzostw Europy jest Rajd Chorwacji, który odbędzie się za 3 tygodnie, jednak nie zobaczymy w nim Roberta Kubicy. Jeśli chodzi o kategorię ERC krakowianin ma jedynie w planach start w Rajdzie Polski, który odbędzie się we wrześniu koło Mikołajek.

Następna impreza, podczas której będziemy mogli oglądać Roberta Kubicę to Rajd Akropolu, z kategorii WRC, który zostanie rozegrany za 2 tygodnie.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league