Francuz przyznał, iż nie zamierza brać udziału w żadnych rundach oprócz czterech zaplanowanych jeszcze przed startem tego sezonu. Do tej grupy zalicza się także domowy rajd dziewięciokrotnego mistrza świata WRC.

Mimo tego, że Sébastien Loeb ogłosił zakończenie swojej kariery w WRC to i tak jego plan na sezon 2013 zawiera cztery rundy. Mowa tu o rajd Monte Carlo, Szwecji, Argentyny i Francji. Dziewięciokrotnemu mistrzowi WRC pozostał już tylko występ przed własną publicznością. Czy zakończy on jego przygodę z rajdami? Nie wiadomo, ale prawie na pewno jest to ostatni rajd w tym sezonie.

Sébastien Loeb w Rajdowych Mistrzostwach Świata osiągnął niesamowite wyniki, a w tegorocznych rajdach także prezentował dobre tempo, wyprzedając w większości kierowców Volkswagena. Doświadczenie Francuza jest na wagę złota, dlatego też Yves Matton, szef zespołu Citroën,  zrobi wszystko by zatrzymać go nawet na jeden dodatkowy rajd, by zwiększyć szansę na pokonanie niemieckiego zespołu w klasyfikacji konstruktorów.

„Jak na razie nie planuję udziału w innym rajdzie niż tym odbywającym się we Francji. Jeszcze na ten temat nie rozmawialiśmy, ale sądzę, że przy ogromnym natłoku spraw będzie to po prostu nie możliwe” – powiedział Sébastien Loeb.

Francuz w tym roku przygotowuje się do udziału w przyszłym sezonie serii WTCC z zespołem Citroën. Przygotowania te obejmowały dwa starty w Porsche Supercup oraz udział we wszystkich wyścigach serii FIA GT.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race