M-Sport podał składy załóg na nowy sezon WRC

M-Sport, na kilka tygodni przed rozpoczęciem sezonu, potwierdził swój skład na nadchodzące zmagania w WRC. Obok Gusa Greensmitha i Teemu Suninena będzie startować kierowca WRC2, Adrien Fourmaux.

Zespół poinformował jednocześnie o wystawieniu dwóch Fordów. Z tego względu Gus Greensmith wystartuje w całym sezonie, zaś Suninen i Fourmaux będą dzielić się drugim autem. Tym samym Fourmaux, który w pozostałych rundach wystąpi w klasie WRC2 w Fieście Rally2 zastąpi Esapekkę Lappiego. Już podczas ostatniej rundy minionego sezonu, podczas Rajdu Monzy, Fin zasugerował, że nie powróci do stawki w 2021 roku. Lappi dołączył do zespołu rok temu po przejściu z Citroëna, zaś jego najlepszym wynikiem było czwarte miejsce.

Greensmith wystartował w sześciu rajdach w ubiegłym sezonie, zaś najlepszym osiągnięciem jego oraz pilota Elliotta Edmondsona była piąta lokata wywalczona w Rajdzie Turcji. Jak powiedział, umowa na starty w całym sezonie jest efektem wieloletniej ciężkiej pracy.

„Jestem naprawdę dumny mogąc reprezentować zespół M-Sport Ford, jak również niesamowicie wdzięczny za pełen sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata. To było moje marzenie, odkąd byłem chłopcem i naprawdę nie mogę doczekać się startu. Ubiegły rok dał nam przedsmak tego, czego się spodziewać, a teraz jesteśmy gotowi na podjęcie wszystkich wyzwań i skupienie się na postępach w ciągu roku” – powiedział Greensmith.

Z kolei Suninen, który na razie pozostaje bez pilota po odejściu Jarmo Lehtinena, podziękował zespołowi za zaufanie, ale dodał, że jeszcze nie wie, w ilu rajdach ostatecznie wystartuje.

„Wspaniale jest wrócić w tym roku do Fiesty WRC. Wszyscy wiemy, jak trudne są obecne czasy [z powodu COVID-19] i chcę podziękować zespołowi za nieustające wsparcie i możliwość pokazania, co mogę w tym roku zrobić. Będziemy musieli poczekać, aby dowiedzieć się, w ilu rajdach wystartuję, ale będę ciężko pracować, aby dać z siebie wszystko i uzyskać dobre wyniki w każdej rundzie” – stwierdził Suninen.

Fourmax wierzy, że będzie w stanie odnieść jeszcze większy sukces w WRC2, jak również nie może doczekać się debiutu w samochodzie WRC.

„W ubiegłym roku kilkukrotnie otarliśmy się o zwycięstwo, ale wierzę, że mamy wszystko, aby odnieść sukces w tym sezonie. Oczywiście nie mogę również doczekać się kilku występów w samochodzie WRC, aby doświadczyć rywalizacji na tym poziomie i lepiej zrozumieć każdy szczegół, który wymagany jest, aby dostać się na szczyt sportu” – dodał Francuz.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league