Opublikowano przyszłoroczny kalendarz WRC

FIA opublikowała kalendarz Rajdowych Mistrzostwach Świata na sezon 2021. WRC po raz pierwszy w swojej historii odwiedzi Chorwację, jak również po wieloletniej nieobecności będzie zawierać Rajd Safari, który był planowany już w tym roku przed wybuchem pandemii koronawirusa.

Ponadto w kalendarzu, który został zatwierdzony przez wirtualne spotkanie członków Światowej Rady Sportów Motorowych, Rajd Estonii zachowa swoje miejsce i zorganizuje rundę w czerwcu, zaś na liście rezerwowej zamieszczono Turcję, Grecję, Belgię oraz Argentynę.

„Włączenie Chorwacji po raz pierwszy do WRC jest ekscytującym nowym wyzwaniem i przynosi ogromne oczekiwania. Debiut Estonii w mistrzostwach świata kilka tygodni temu okazał się być ogromnym sukcesem – tym bardziej, że organizatorzy mieli krótki czas na przygotowanie rajdu” – powiedział dyrektor zarządzający WRC Promoter, Jona Siebel.

Siebel ponadto przyznał, że na układ kalendarza wpływ miała pandemia koronawirusa, która według oczekiwań będzie narzucała ograniczenia w podróżowaniu również w przyszłym roku.

„COVID-19 bardzo mocno uderzył w międzynarodowe wydarzenia sportowe. WRC nie pozostało oszczędzone, co doprowadziło do odwołania kilku rajdów w tym roku. W związku z tym przy opracowaniu kalendarza WRC na sezon 2021 musieliśmy podjąć pragmatyczne i strategiczne decyzje dotyczące dalszego wpływu [pandemii] na przyszłoroczne globalne przemieszczanie się”.

„Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, że jakiekolwiek wydarzenia w przyszłości organizowane przez pierwsze pięć miesięcy sezonu 2021 będą organizowane w sposób bezpieczny dla publiczności lub dla naszej dużej grupy podróżujących pracowników, dostawców, uczestników i media. Ważne jest, aby nasi organizatorzy rajdów byli w pełni zaangażowani w zarządzanie trudnościami spowodowanymi COVID-19, których oczekujemy w przyszłym roku, zapewniając jednocześnie wysokiej jakości mistrzowskie rajdy. Jestem przekonany, że wybrane 12 rajdów na przyszły rok nas nie zawiodą”.

Przyszłoroczny sezon ma tradycyjnie zacząć się styczniowym Rajdem Monte Carlo, a następnie przenieść się do Szwecji w lutym. Rajd Chorwacji zadebiutuje w kwietniu. Po miesiącach spekulacji, w kalendarzu swoje miejsce zachowa Wielka Brytania, która zagości u siebie WRC wcześniej niż zwykle – w sierpniu. Rajd Chile został przeniesiony na wrzesień, a mistrzostwa, tak jak to miało mieć miejsce w tym sezonie przed wybuchem pandemii, zakończy Rajd Japonii w połowie listopada.

R Data Wydarzenie
1 21-24 stycznia Rajd Monte Carlo
2 11-14 lutego Rajd Szwecji
3 22-25 kwietnia Rajd Chorwacji
4 20-23 maja Rajd Portugalii
5 3-6 czerwca Rajd Sardynii
6 24-27 czerwca Rajd Safari
7 15-18 lipca Rajd Estonii
8 29 lipca-1 sierpnia Rajd Finaldnii
9 19-22 sierpnia Rajd Walii
10 9-12 września Rajd Chile
11 14-17 października Rajd Hiszpanii
12 11-14 listopada Rajd Japonii

Źródło: wrc.com


Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league