Tänak i Evans na czele shakedownu Rajdu Sardynii

Ott Tänak i Elfyn Evans uzyskali identyczny, najlepszy czas na czwartkowym odcinku testowym przed szóstą rundą tegorocznego sezonu WRC – Rajdem Sardynii.

Załogi otrzymały możliwość ostatniego przygotowania przed kolejnym rajdem, pokonując ciasną i techniczną próbę Olmedo o długości 3,79 km. Po pierwszych przejazdach na czele zestawienia znajdował się Tänak z wynikiem 2:13,6, który uzyskał ten rezultat na swoim trzecim podejściu. Evans podkręcił swoje tempo na ostatniej, czwartej próbie i ostatecznie przekroczył punkt kontrolny z takim samym wynikiem, co aktualny mistrz świata. Czołową trójkę uzupełnił Sébastien Ogier, który stracił do duetu 0,8 sekundy.

Z czwartym wynikiem zameldował się powracający do stawki Dani Sordo, dla którego będzie to pierwszy start za kierownicą Hyundaia od marcowego Rajdu Meksyku. Hiszpan nie stracił jednak przez ten czas tempa i był wolniejszy od liderów na shakedownie tylko o 1,1 sekundy. Piąty był z kolei Pierre-Louis Loubet, który wystartuje w prywatnym Hyundaiu i20.  Szósty czas uzyskał Thierry Neuville, a w czołowej dziesiątce znaleźli się także Esapekka Lappi, Gus Greensmith, Takamoto Katsuta oraz Teemu Suninen.

Pechowo ten rajd zaczął reprezentant Toyoty Kalle Rovanperä. Fin po uzyskaniu najlepszego czasu na pierwszym przejeździe, przestrzelił prawy zakręt, który poprzedzał linię mety i rolował swoim Yarisem. Na szczęście ani jemu, ani jego pilotowi Jonne Halttunenowi nic się nie stało.

W Rajdzie Sardynii wystartuje jedna polska załoga – Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak – która wraca na trasy po zwycięstwie w WRC 3 z Rajdu Turcji. Łącznie w tej rundzie ma wziąć udział aż 61. załóg.

Na uczestników w rajdzie czeka 16 odcinków specjalnych o łącznej długości 238,84 km. Na piątek zaplanowano sześć oesów, a początek wyznaczono na godzinę 7:50 rano.

Źródło: wrc.com

PNrZałogaZespół Rezultat
18

Ott Tänak
Martin Järveoja
Hyundai Shell Mobis WRT2:13,6
233

Elfyn Evans
Scott Martin
Toyota Gazoo Racing WRT+ 0,0
317

Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
Toyota Gazoo Racing WRT+ 0,8
46

Dani Sordo
Carlos del Barrio
Hyundai Shell Mobis WRT+ 1,1
57

Pierre-Louis Loubet
Vincent Landais
Hyundai 2C Competition+ 1,3
611

Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT+ 1,6
74

Esapekka Lappi
Janne Ferm
M-Sport Ford WRT+ 1,7
844

Gus Greensmith
Elliott Edmondson
M-Sport Ford WRT+ 1,8
918

Takamoto Katsuta
Daniel Barritt
Toyota Gazoo Racing WRT+ 2,5
103

Teemu Suninen
Jarmo Lehtinen
M-Sport Ford WRT+ 2,6

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league