Estonia dołącza do tegorocznego kalendarza WRC

WRC potwierdziło, że Rajd Estonii dołączy do obecnego sezonu mistrzostw i zostanie rozegrany w dniach 4-6 września.

Promotor WRC opublikował zaktualizowany kalendarz, w którym Rajd Sardynii zostanie przesunięty na 29 października – 1 listopada z pierwotnej czerwcowej daty z powodu pandemii koronawirusa. Z kolei po wrześniowym Rajdzie Estonii odbędzie się Rajd Turcji w dniach 24-27 września, a następnie Rajd Niemiec, które zostanie zorganizowane w dniach 15-18 października. Sezon zwieńczy Rajd Japonii, który zaplanowany jest na 19-22 listopada.

Tym samym na chwilę obecną sezon WRC składa się z 8 rund. Pierwsze trzy (w Monte Carlo, Szwecji oraz Meksyku) zostały rozegrane jeszcze przed nałożeniem ograniczeń z powodu pandemii, co oznacza, że do końca sezonu pozostało co najmniej 5 rajdów. Ponadto trwają rozmowy z organizatorami Rajdu Ypres z datą 2-4 października, a szanse na pojawienie się w kalendarzu WRC ma także Belgia oraz Chorwacja.

Potwierdzono jednocześnie, że Rajd Argentyny, który miał być czwartą runda sezonu i został przełożony na późniejszy termin, ostatecznie nie odbędzie się w tym roku.

Rajd Estonii, który będzie pierwszą rundą WRC po powrocie, ma zostać rozegrany w krótkim, dwudniowym formacie. Baza rajdu znajdzie się w Tartu na południu kraju, a park serwisowy będzie przy Estońskim Muzeum Narodowym.  

„Dzisiejsze ogłoszenie dotyczące wznowienia sezonu jest wyraźnym sygnałem, że sezon 2020 WRC wraca do gry. WRC Promoter niestrudzenie współpracował z FIA, uczestnikami, zespołami i potencjalnymi organizatorami rajdów, aby zmienić kalendarz. Ta wiadomość pozwala WRC na restart w odpowiednim czasie i zapewnienie sezonu godnego statusu mistrzostw świata” – powiedział dyrektor zarządzający WRC Promoter, Oliver Ciesla.

Tegoroczny kalendarz WRC przedstawia się następująco:

R Data Wydarzenie
1 23-26 stycznia Rajd Monte Carlo
2 13-16 lutego Rajd Szwecji
3 12-15 marca Rajd Meksyku
4 4-6 września Rajd Estonii
5 24-27 września Rajd Turcji
6 15-18 października Rajd Niemiec
7 29 października - 1 listopada Rajd Sardynii
8 19-22 listopada Rajd Japonii

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league