Odwołano Rajd Wielkiej Brytanii

Przedostatnia runda tegorocznego sezonu WRC – Rajd Wielkiej Brytanii – została odwołana z powodu trwającej pandemii koronawirusa. To już szóste wydarzenie mistrzostw, które nie odbędzie się w tym roku.

Runda w Walii, zaplanowana na 29 października – 1 listopada, dołącza w ten sposób do Portugalii, Safari, Finlandii oraz Nowej Zelandii, które zostały otwarcie odwołane z powodu pandemii. Oprócz tego wcześniej odwołano także Rajd Chile, który jednak został anulowany z powodów politycznych.

W tegorocznym kalendarzu WRC pozostały tylko 3 rajdy utrzymujące na chwilę obecną swój harmonogram; są to: Turcja, Niemcy oraz Japonia. Z kolei Argentyna oraz Sardynia (Włochy) zostały co prawda przełożone, lecz nadal nie ustalono nowych dat dla tych rajdów.

„Nie jest to decyzja, którą łatwo podjęliśmy, ale w ścisłej konsultacji z naszym głównym partnerem finansującym – rządem walijskim – jest to niestety jedyna ścieżka, jaką musieliśmy obrać w świetle globalnej pandemii koronawirusa. Jako organ zarządzający brytyjskim sportem motorowym, naszą główną odpowiedzialnością i absolutnym priorytetem jest bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych, bez względu na to, czy są to zawodnicy, oficjele, kibice, czy tysiące wolontariuszy, którzy podzielają naszą pasję do tego sportu i dziękujemy wszystkim za ich nieustanne wsparcie i entuzjazm w tych trudnych czasach” – powiedział szef Motorsport UK, David Richards.

„Chociaż poczyniono znaczące postępy w zwalczaniu koronawirusa, nadal istnieje znacząca niepewność co do masowych zgromadzeń, a także możliwości ponownego pojawienia się wirusa w późniejszym okresie. Uważnie monitorowaliśmy wytyczne wydawane przez rząd i stało się coraz bardziej jasne, że ustalenie planów z jakąkolwiek pewnością na tak duże jesienne wydarzenie jest niemożliwe”.

„Musimy z tego powodu z niewiarygodnie ciężkim sercem zaakceptować fakt, że odwołanie tegorocznego rajdu jest jedyną odpowiedzialną i rozważną opcją. Zamiast tego zaczniemy skupiać się na przygotowaniu jeszcze większego i światowej klasy pokazu w 2021 roku”.

Rajd Wielkiej Brytanii był stałą częścią kalendarza WRC za wyjątkiem sezonu 1973. Po raz ostatni runda w ogóle nie odbyła się w 1967 roku.

Źródło: fia.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league