Rajd Finlandii został odwołany

Organizatorzy Rajdu Finlandii poinformowali o anulowaniu tegorocznej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata w związku z pandemią koronawirusa. Tym samym wznowienie sezonu WRC ponownie zostało przesunięte.

Finlandia miała być organizatorem najbliższej rundy WRC, zaplanowanej na 6-9 sierpnia. Organizator Rajdu Finlandii – AKK Sports – oświadczył jednak w środę, że wydarzenie zostanie odwołane. Jeszcze nie tak dawno napływały pozytywne sygnały świadczące o tym, że sezon WRC uda się wznowić w Finlandii, jednak ostatecznie podjęto decyzję o rezygnacji.

„Z powodu nieznanego rozwoju sytuacji związanego z COVID-19, istnieją inne poważne niepewności wpływające na tę decyzję. Na przykład – brak informacji o tym, czy obecne ograniczenia nakładane przez państwo na organizację publicznych wydarzeń będą obowiązywać po lipcu, a także jak zagraniczni zawodnicy, zespoły oraz kibice będą mogli bezpiecznie udać się do Finlandii” – czytamy w oświadczeniu.

Organizatorzy sprawdzali jeszcze możliwość przeniesienia Rajdu Finlandii na późniejszy termin, jednak ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu z powodu zbyt dużej liczby niewiadomych.

„Anulując tegoroczny rajd, chcemy wykazać się odpowiedzialnością wobec każdego interesariusza, a także całej społeczności. Zdrowie i dobre samopoczucie są zawsze priorytetem. Z pewnością skupimy się na 2021 roku, kiedy wreszcie będziemy w stanie zorganizować zasłużone obchody 70-lecia w niesamowitej atmosferze i we wspaniałym nastroju wspólnie z kibicami, zawodnikami, a także naszymi długoterminowymi i nowymi partnerami” – stwierdził promotor rajdu, Jani Backman.

To już trzeci rajd, który został odwołany z powodu COVID-19. Wcześniej poinformowano o anulowaniu rund w Portugalii oraz Safari. Kolejnym przystankiem ma być Nowa Zelandia, jednak oczekuje się, że już wkrótce pojawi się informacja również o odwołaniu tej rundy. Tym samym stawka WRC będzie musiała czekać co najmniej do końca września, na kiedy zaplanowano Rajd Turcji.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league