Rajd Portugalii i Sardynii także przełożone

Dwie następujące po sobie rundy w kalendarzu WRC, Rajd Portugalii oraz Sardynii zostały przełożone na dalszy termin w związku z panującą pandemią koronawirusa.

Potwierdzenie o przełożeniu włoskiej rundy WRC nadeszło we wtorek, natomiast przełożenie portugalskiej edycji mistrzostw świata WRC ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu.

Wcześniejsze decyzja o zawieszeniu czwartego w kolejności rajdu mistrzostw świata - Rajdu Argentyny – sprawia, że wracający do kalendarza Rajd Safari staje się następnym, w którym potencjalnie będą mogli uczestniczyć kierowcy wraz z ich zespołami.

Prezes Włoskiego Automobilklubu Angelo Sticchi Damiani stwierdził, że ta decyzja musiała być konieczna: „Jest teraz oczywiste, że sytuacja pandemii wywołanej przez koronawirusa, z jego różnymi metodami rozwoju w poszczególnych krajach, wymaga się pełnego zweryfikowania kalendarza najważniejszych serii motorsportowych na świecie, w tym WRC”.

„W związku z tym Włoski Automobilklub, jako organizator Rajdu Sardynii, omówią wraz z FIA i promotorami WRC, nową lokalizację [w kalendarzu] na włoskie wydarzenie Rajdowych Mistrzostw Świata”.

Źródło: dirtfish.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league