Rajd Argentyny został przełożony

Organizatorzy WRC ogłosili, że kwietniowy Rajd Argentyny został przełożony z powodu panującej pandemii koronawirusa.

Przełożenie terminu kolejnej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata, która miała odbyć się w dniach 23-26 kwietnia, nastąpiło na skutek podjęcia decyzji rządu prowincji Cordoba zgodnie ze środkami wdrożonymi przez władze Argentyny, które mają pomóc w walce z koronawirusem. Odroczenie tej rundy zostało jednogłośnie zaakceptowane przez Promotora WRC, FIA oraz organizatora rundy – ACA (Automóvil Club Argentino).

„Rozumiemy priorytet władz Argentyny, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się tego wirusa w ich kraju, w szczególności poprzez wydarzenia, na których gromadzi się duża liczba ludzi. Ubolewamy nad tym przełożeniem, a wszystkie strony będą ściśle współpracować w celu ustalenia potencjalnej nowej daty tej rundy” – powiedział dyrektor zarządzający Promotora WRC Oliver Ciesla.

Do tej pory stwierdzono 31 przypadków zarażenia SARS-CoV-2 w Argentynie, zaś jedna osoba zmarła. Kraj wprowadził tymczasowy zakaz organizacji wszystkich międzynarodowych wydarzeń sportowych, co i tak automatycznie wykluczyłoby możliwość odbycia Rajdu Argentyny. Wcześniej potwierdzono również, że motocyklowe Grand Prix Argentyny również zostało przesunięte na niemal koniec listopada i zostanie przedostatnią rundą tegorocznego sezonu MotoGP.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league