Breen zastąpi Loeba w Rajdzie Szwecji

Zespół Hyundai ogłosił, że Craig Breen i jego pilot zastąpił Paul Nagle zastąpią uprzednio ogłoszonych Sébastiena Loeba i Daniela Elenę podczas drugiej rundy tegorocznego sezonu WRC – Rajdu Szwecji.

Pierwotnie w zimowej szwedzkiej rundzie mieli wystąpić Neuville, Ott Tänak i wspomniany Loeb, jednak po Rajdzie Monte Carlo Hyundai postanowił zamienić utytułowanego Francuza Breenem. Irlandczyk z powodu niewystartowania na otwarcie sezonu będzie przystępował do odcinków z końca może być korzystne w przypadku wystąpienia opadów śniegu.

„Podjęliśmy decyzję o dodaniu Craiga do naszego składu na Rajd Szwecji obok Thierry’ego i Otta, w celu zapewnienia najbardziej konkurencyjnego pakietu na tej rajd z najlepszymi opcjami dotyczącymi pozycji startowej. Zdecydowaliśmy się skorzystać z usług Craiga na podstawie jego występu w Rajdzie Szwecji w 2018 roku, kiedy to zajął drugie miejsce, a także że względu na potencjał, jaki pokazał w i20 Coupe WRC w ubiegłym sezonie” – powiedział szef Hyundaia Andrea Adamo.

Hyundai dodatkowo poinformował, że został zmuszony do przełożenia testów przed Rajdem Szwecji z powodu braku śniegu i lodu w regionie. Koreański zespół przewiduje przeprowadzenie zamiennych testów 5-7 lutego w pobliżu tras rajdu z udziałem wszystkich trzech załóg.

Rajd Szwecji odbędzie się w dniach 13-16 lutego.

Źródło: motorsport.hyundai.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league