Sébastien Ogier uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed zbliżającym się otwarciem nowego sezonu WRC – Rajdem Monte Carlo.

Francuz, który od tego sezonu reprezentuje zespół Toyoty, był najszybszy na pierwszym shakedownie sezonu niedaleko Gap o długości 3,35 km. Ogier swój najlepszy czas uzyskał na pierwszym przejeździe i pokonał Thierry’ego Neuville’a z Hyundaia o zaledwie 0,1 sekundy, który także swoją najlepszą próbę odnotował przy pierwszym podejściu.

Ogier jest jednocześnie stawiany w roli faworyta do wygrania Rajdu Monte Carlo i jest ku temu solidny powód – do tej pory wygrał on tu sześć razy z rzędu i siedmiokrotnie w karierze, lecz jak sam stwierdził, nie stawia wobec siebie takiego celu.

„Myślę, że mniej więcej każdy samochód, który przystąpi do rajdu, będzie w stanie go wygrać, ale ważne będzie poradzenie sobie z warunkami w ten weekend” – powiedział Ogier.

Zespołowy kolega Francuza Elfyn Evans odnotował trzeci czas, lecz mimo to był wolniejszy od najszybszego kierowcy o 0,6 sekundy. Aktualny mistrz świata Ott Tänak był czwarty ze stratą 1,2 sek. do Ogiera. Estończyk w tym sezonie WRC jest zespołowym kolegą Neuville’a w Hyundaiu i podczas shakedownu pokonał czterokrotnie odcinek testowy. Na piątym i szóstym miejscu uplasował się duet ekipy M-Sport Ford: Teemu Suninen i Esapekka Lappi, siódmy był Kalle Rovanperä z Toyoty, a czołową dziesiątkę zamknęli Gus Greensmith z M-Sport Forda, Sébastien Loeb z Hyundaia i Takamoto Katsuta.

Oficjalnie rajd rozpocznie się jutro (w czwartek) wieczorem po godzinie 20:00, kiedy pierwsza załoga przystąpi do OS1 Malijai – Puimichel (17,47 km), by następnie po godzinie 22:00 spróbować swoich sił na próbie OS2 Bayons – Bréziers (25,49 km). Rywalizacja w Monte Carlo potrwa do niedzieli włącznie – załogi będą miały do pokonania razem 304,28 km odcinków specjalnych.

Źródło: wrc.com

PNrZałogaZespół Rezultat
117

Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
Toyota Gazoo Racing WRT1:57,1
211

Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT+ 0,1
333

Elfyn Evans
Scott Martin
Toyota Gazoo Racing WRT+ 0,6
48

Ott Tänak
Martin Järveoja
Hyundai Shell Mobis WRT+ 1,2
53

Teemu Suninen
Jarmo Lehtinen
M-Sport Ford WRT+ 2,3
64

Esapekka Lappi
Janne Ferm
M-Sport Ford WRT+ 2,6
769

Kalle Rovanperä
Jonne Halttunen
Toyota Gazoo Racing WRT+ 2,9
844

Gus Greensmith
Elliott Edmondson
M-Sport Ford WRT+ 3,1
919

Sébastien Loeb
Daniel Elena
Hyundai Shell Mobis WRT+ 3,3
1018

Takamoto Katsuta
Daniel Barritt
Toyota Gazoo Racing WRT+ 4,8

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race