Hyundai Motorsport, jako ostatni z producentów zaprezentował swój rajdowy model samochodu, który będzie rywalizował w tym roku w klasie WRC.

W poprzednich latach ekipa Hyundaia koncentrowała się głównie na zdobyciu tytułu wśród producentów, co ostatecznie udało się osiągnąć w ubiegłym sezonie. Jak przekonuje szef ekipy Andrea Adamo, w tegorocznej kampanii Hyundai będzie chciał zgarnąć pełną pule i wygrać również klasyfikację kierowców. „Mieliśmy wyjątkowo udany rok 2019, ale tablica zostaje ponownie wyczyszczona przed sezonem 2020. Nasze cele na nadchodzący sezon są jasne - walczyć o zwycięstwo w każdym rajdzie w kalendarzu i podjąć wyzwanie w klasyfikacji kierowców i zdobyć tytuły wśród producentów”.

„Wiemy, że intensywność rajdów będzie spora, dlatego musimy zadbać o to, aby nasz pakiet techniczny był jak najlepszy”.

Do zespołu koreańskiego producenta samochodów dołączył aktualny mistrz świata – Ott Tänak. Estończyk będzie jeździł z numerem „8” [urzędujący mistrz świata ma przywilej startowania z numerem „1”]. Drugi samochód zespołu poprowadzi aktualny wicemistrza świata - Thierry Neuville który będzie chciał w końcu zdobyć upragniony tytuł: „Oczywiście nie będzie łatwo, ponieważ jest wielu utalentowanych załóg. Okazaliśmy się jednak szybcy, konsekwentni i nie baliśmy się wyzwań” – powiedział Belg.

„Chcemy jak najlepiej wykorzystać nasze doświadczenia zbierane przez lata i nagrodzić ciężką pracę całego zespołu Hyundai Motorsport podwójnym tytułem”.

Trzeci samochód będą dzielić między sobą Dani Sordo i Sébastien Loeb.

Źródło: wrc.com

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race