Toyota zaprezentowała Yaris WRC na sezon 2020

Rajdowy zespół Toyoty przedstawił nową odsłonę modelu Yaris WRC na sezon 2020 oraz całkowicie nowy skład kierowców.

Prezentacja zespołu odbyła się w Japonii, a więc na ojczystej ziemi producenta, ale również w miejscu gdzie po 10 latach przerwy zostanie rozegrany Rajd Japonii [19-22 listopada]. Nowością w szeregach Toyoty jest całkowicie odmieniony skład kierowców. W tym roku barwy japońskiej ekipy będą reprezentować: Sébastien Ogier, Elfyn Evans i debiutujący w klasie WRC Kalle Rovanperä.

Szef zespołu Tommi Mäkinen liczy, że nowy model Yaris pozwoli ponownie walczyć jego ekipie o tytuł mistrzowski. Fin przekonuje, że pomimo braku widocznych różnic na zewnątrz, samochód ulepszono w kilku obszarach: „Na zewnątrz nasz samochód wygląda podobnie do poprzedniego i w większości zachowaliśmy ten sam pakiet, który był mocny w różnych warunkach w ubiegłym roku” – wyjaśnił Mäkinen.

„Ale zawsze pracujemy nad wprowadzeniem drobnych ulepszeń, aby uczynić samochód jeszcze lepszym. Rozpoczniemy ten sezon z lżejszym i mocniejszym modelem. Jestem pewien, że nasi utalentowani i nowi kierowcy szybko poczują się w nim komfortowo. Wierzę, że w tym sezonie znów będziemy mogli mierzyć wysoko”.

Źródło: wrc.com

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league