M-Sport zaprezentował malowanie na sezon 2020

Zespół M-Sport Ford Rally Team zaprezentował nowe malowanie swojego samochodu, jakie będzie obowiązywać w rajdowych mistrzostwach świata w sezonie 2020.

Prezentacja odbyła się na międzynarodowej wystawie magazynu Autosport w Birmingham w czwartkowy poranek. Tegoroczna wersja malowania to w większości połączenie koloru białego i niebieskiego z elementami zielonego, który ma podkreślać partnerstwo Forda z Castrolem.

Twórcą malowania jest grafik Phil Dixon, który we wcześniejszych latach również brał udział przy tworzeniu barw zespołu M-Sport. Moja pierwsza inspiracja [przy tworzeniu malowania] pochodziła od modelu Ford Escort RS Cosworth, którym jeździł François Delecour w 1995 roku. Białe samochody zawsze były popularne i dzięki większemu wsparciu ze strony Castrola, ta kolorystyka była odpowiednia” - powiedział Dixon.

Ogólnie rzecz biorąc, cały projekt nawiązuje do wczesnych lat 90-tych. Wzory i moda z tej epoki są obecnie bardzo rozpowszechnione, więc byłem zainteresowany stworzeniem czegoś w tym stylu, a jednocześnie zachować obecne trendy”.

W sezonie 2020 za kierownicą Forda Fiesty WRC zasiądą: Esapekka Lappi, Teemu Suninen i Gus Greensmith. Pierwszy rajd zaliczany do mistrzostw świata, tradycyjnie odbędzie się w Monte Carlo w dniach 23-26 stycznia.

 

Źródło: wrc.com

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league