Tänak przechodzi do Hyundaia

Oficjalnie potwierdzono, że tegoroczny rajdowy mistrz świata Ott Tänak odejdzie z Toyoty i przejdzie do Hyundaia dzięki podpisaniu dwuletniego kontraktu z koreańskim zespołem.

O dość szokującym ruchu na rynku kierowców WRC po raz pierwszy mówiono w ubiegły weekend, jeszcze zanim Estończyk zapewnił sobie tytuł mistrzowski podczas Rajdu Katalonii. Teraz Hyundai potwierdził te doniesienia, dodając, że Tänak podpisał z zespołem dwuletni kontrakt na starty we wszystkich rajdach, począwszy od przyszłorocznego Rajdu Monte Carlo.

„Jestem naprawdę podekscytowany dołączeniem do Hyundai Motorsport na sezon 2020” – powiedział Tänak. „Wizja, którą przedstawił Andrea [Adamo, szef zespołu] jest bardzo obiecująca i odpowiada moim ambicjom na przyszłość. To dla mnie wielki zaszczyt móc dołączyć do zespołu na tym ekscytującym etapie naszej kariery”.

„Mam wielki szacunek do tego, co dokonał Hyundai; od wielu sezonów walczyliśmy przeciwko sobie. Zawsze był to konkurencyjny zespół oraz samochód, więc teraz będzie ciekawie zobaczyć sprawy od drugiej strony. Skład kierowców jest dobry i nie mogę doczekać się, co będziemy mogli dokonać w nadchodzących latach”.

Szef Hyundaia Andrea Adamo dodał z kolei, że podpisanie umowy z Tänakiem potwierdza chęć walki o tytuły, dodając, że Estończyk oraz jego pilot Martin Järveoja pozwolą ekipie na stałą walkę w czołówce.

„Podpisanie dwuletniej umowy z Ottem jest dowodem na ciągłe zaangażowanie i ambicje Hyundaia w Rajdowe Mistrzostwa Świata. Prowadzimy obecnie zaciętą walkę o tegoroczny tytuł mistrzowski. Sprowadzenie do zespołu Otta i Martina od sezonu 2020 pozwoli nam pozostać w czołówce w nachodzących latach. [Ott] jest wyjątkowym talentem, jak wszyscy widzieliśmy; to imponująco szybki i konsekwentny na każdej nawierzchni kierowca i stanie się on prawdziwym atutem Hyundai Motorsport” – mówił Adamo.

W oświadczeniu potwierdzono również, że obok Tänaka pełen sezon WRC przejedzie również Thierry Neuville. Z kolei trzecim Hyundaiem i20 WRC będą dzielić się Dani Sordo i Sébastien Loeb. Dodano również, że prowadzone są rozmowy z Andreasem Mikkelsenem i Craigiem Breenem w sprawie dalszej współpracy.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Hyundai Motorsport

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league