Kris Meeke uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed przedostatnim rajdem tegorocznego sezonu WRC – Rajdem Katalonii.

Dwukilometrowy shakedown składał się zarówno z części asfaltowej, jak i szutrowej, ponieważ Rajd Katalonii znany jest z tego, że na odcinki składają się dwa różne rodzaje nawierzchni. Z powodu wtorkowej nawałnicy, jaka przeszła przez okolicę między innymi Salou (bazy rajdu), szuter pozostał mokry, jednak wraz z kolejnymi przejazdami warunki ulegały poprawie.

Po pierwszym przejeździe na czele tabeli znajdował się Thierry Neuville, lecz na drugiej próbie najlepszym czasem popisał się jego zespołowy kolega Dani Sordo. Ostatnie słowo należało jednak do Meeke’a, który pojechał najszybciej na swoim trzecim i ostatnim przejeździe.

Brytyjczyk za kierownicą Toyoty Yaris był szybszy od Sordo z Hyundaia o 0,3 sekundy. Na trzeciej pozycji znalazł się zespołowy kolega Meeke’a - Jari-Matti Latvala, który stracił kolejne 0,4 sekundy. Czwarty wynik odnotował Teemu Suninen z ekipy M-Sport, zaś piąty był Takamoto Katsuta, dla którego jest to druga okazja w tym sezonie, aby spróbować swoich sił za kierownicą Toyoty Yaris WRC.

Z szóstym wynikiem zameldował się Ott Tänak, który ma szansę zapewnić sobie tytuł rajdowego mistrza świata już podczas rundy w Katalonii. Siódmy był Sébastien Loeb, ósmy czas uzyskał jego rodak i główny rywal Tänaka Sébastien Ogier, a czołową dziesiątkę zamknęli Neuville i Elfyn Evans.

Rywalizacja w Rajdzie Katalonii rozpocznie się w piątek. Wówczas załogi będą miały do pokonania sześć odcinków specjalnych o łącznej długości 129,70 km.

PNrZałogaZespół Rezultat
15

Kris Meeke
Sebastian Marshall
Toyota Gazoo Racing WRT1:31,6
26

Dani Sordo
Carlos del Barrio
Hyundai Shell Mobis WRT+ 0,3
310

Jari-Matti Latvala
Miikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT+ 0,7
43

Teemu Suninen
Jarmo Lehtinen
M-Sport Ford WRT+ 1,3
517

Takamoto Katsuta
Daniel Barritt
Tommi Mäkinen Racing+ 1,5
68

Ott Tänak
Martin Järveoja
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,8
719

Sébastien Loeb
Daniel Elena
Hyundai Shell Mobis WRT+ 2,0
81

Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
Citroën Total WRT+ 2,2
933

Elfyn Evans
Scott Martin
M-Sport Ford WRT+ 2,9
1011

Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT+ 3,5

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race