Zespół Citroën potwierdził, że na wieńczący sezon WRC Rajd Australii planuje wystawić trzeci samochód C3 WRC, za kierownicą którego zasiądzie Mads Østberg, ale tylko w przypadku, jeśli Sébastien Ogier nadal będzie miał szansę na obronę tytułu mistrza świata.

Citroën zgłosił na Rajd Australii Østberga w nadziei, że do tej pory walka o mistrzostwo świata będzie jeszcze nierozstrzygnięta, a Norweg ewentualnie pomoże swoim wynikiem Ogierowi. Jako że Østberg nie będzie mógł zdobyć punktów do klasyfikacji producentów, to jeśli lider mistrzostw Ott Tänak zapewni sobie tytuł już w Rajdzie Katalonii, wówczas zgłoszenie Norwega zostanie najprawdopodobniej wycofane.

Na chwilę obecną Tänak ma 28-punktową przewagę nad Ogierem i zwycięstwo w Hiszpanii daje mu tytuł na jeden rajd przed końcem. W zależności od wyniku trzeciego w klasyfikacji Thierry’ego Neuville’a, zdobycie dwóch punktów więcej niż Francuz będzie również wystarczające dla reprezentanta Toyoty.

„Pracowaliśmy bardzo ciężko nad przygotowaniami na Hiszpanię i mamy nadzieję, że zdobędziemy dobry wynik dla obu naszych załóg. Jeśli tak, powinniśmy pozostać w walce o tytuły mistrza świata kierowców i pilotów z Sebem i Julienem [Ingrassią]. W takim przypadku zamierzamy wystawić trzeci samochód dla Madsa na Australię, aby urwali nieco punktów rywalom Seba i Juliena. Mads był tu trzeci w zeszłym roku i w piątek będzie miał bardzo dobrą pozycję startową. Z pewnością ma zdolności, aby mieć mocny wkład w wysiłki naszego zespołu” – powiedział Pierre Budar, szef Citroëna w rozmowie z wrc.com.

Do tej pory Citroën wystawiał jedynie dwa samochody na wszystkie rundy Rajdowych Mistrzostw Świata, zaś Østberg pojawiał się w klasie WRC 2 za kierownicą Citroëna C3 R5. Nie miał on okazji do rywalizacji w samochodzie klasy WRC od ubiegłorocznego Rajdu Australii.

Hyundai Motorsport, który celuje w pierwszy tytuł wśród producentów, postawił na Daniego Sordo, który pojedzie obok Neuville’a i Andreasa Mikkelsena. W ten sposób koreański zespół chce maksymalnie zwiększyć szansę na odparcie ataku ze strony głównego rywala – Toyoty.

W Australii pojedzie również Hayden Paddon z Nowej Zelandii, który zasiądzie za kierownicą Forda Fiesty w ekipie M-Sport.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race