Kris Meeke uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed Rajdem Wielkiej Brytanii, będąc szybszym o ponad sekundę niż reszta stawki.

Shakedown został rozegrany na odcinku Gwydir w Walii o długości 4,90. Meeke był w stanie przejechać tę próbę w czasie 2:54,1 i choć miał sekundowy zapas nad resztą załóg, miejsca 2-6 przedzieliło tylko 0,3 sekundy, a trzech kierowców uzyskało identyczny czas.

Po pierwszym przejeździe na czele tabeli z czasami znajdowali się wspólnie Meeke i Elfyn Evans, który powraca w ten weekend do rywalizacji w WRC po kontuzji pleców. Przy drugiej próbie Meeke odjechał nieco reszcie załóg i właśnie na nim uzyskał najlepszy wynik, podobnie jak reszta kierowców.

„To była pobudka! Dziesięć dni temu odbyłem tu testy przy 22°C i mieliśmy problemy z kurzem, więc wiedzieliśmy, że podczas rajdu będą inne warunki. Miło było potwierdzić ustawienia na porannym shakedownie. Jeśli czujesz się pewnie w tych trudnych i śliskich warunkach, mam nadzieję, że to dobrze wróży na weekend, kiedy oczekujemy deszczowej pogody” – powiedział Meeke.

Evans, Sébastien Ogier i Esapekka Lappi uzyskali identyczny czas, co dało im drugie miejsce w tabeli, tracąc jednocześnie 1,1 sekundy do Meeke’a. Z piątym rezultatem zameldował się Teemu Suninen, a szósty był Thierry Neuville. Lider mistrzostw Ott Tänak uzyskał ósmy czas, tracąc do zespołowego kolegi Meeke’a 2,3 sekundy. Craig Breen wykręcił dziewiąty rezultat mimo obrócenia swojego Hyundaia i20 na pierwszym przejeździe, a czołową dziesiątkę zamknął Andreas Mikkelsen.

PNrZałogaZespół Rezultat
15

Kris Meeke
Sebastian Marshall
Toyota Gazoo Racing WRT2:54,1
233

Elfyn Evans
Scott Martin
M-Sport Ford WRT+ 1,1
31

Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
Citroën Total WRT+ 1,1
44

Esapekka Lappi
Janne Ferm
Citroën Total WRT+ 1,1
53

Teemu Suninen
Jarmo Lehtinen
M-Sport Ford WRT+ 1,2
611

Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT+ 1,4
710

Jari-Matti Latvala
Miikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,9
88

Ott Tänak
Martin Järveoja
Toyota Gazoo Racing WRT+ 2,3
942

Craig Breen
Paul Nagle
Hyundai Shell Mobis WRT+ 2,7
1089

Andreas Mikkelsen
Anders Jæger
Hyundai Shell Mobis WRT+ 3,1

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race