Kierowca programu Toyoty Takamoto Katsuta zaliczy swój debiut w czołowej klasie WRC podczas Rajdu Niemiec, a następnie wystąpi w Rajdzie Katalonii w barwach japońskiego producenta.

Katsuta na co dzień jest kierowcą rywalizującym w klasie WRC 2, w której w tym roku odniósł drugie zwycięstwo w tej kategorii w Rajdzie Chile. Szef zespołu Toyota Tommi Mäkinen powiedział, że Katsuta dokonał znaczącego postępu w ostatnim czasie.

„Takamoto wykonał już kilka dużych kroków naprzód w tym roku. W programie WRC pokazał znaczący postęp w prowadzeniu pojazdu i konsekwencji. Bardzo dobrze poradził sobie również podczas pierwszych rajdów Mistrzostw Finlandii za kierownicą Yarisa WRC. Z tego powodu jesteśmy pewni, że jest on gotów na wykonanie kolejnego kroku. Czekaliśmy na sfinalizowanie jego programu na koniec sezonu, aby zobaczyć, jak się będzie rozwijać. To świetnie, że już teraz mogliśmy dodać te dwa rajdy w samochodzie WRC w Rajdowych Mistrzostwach Świata” – powiedział Mäkinen.

„Wiemy, że będą to bardzo trudne rajdy – Takamoto nie ma doświadczenia związanego z rywalizacją w Niemczech, zaś Hiszpania jest ciężka, ponieważ jest to runda mieszana. Z tego względu nie ustaliliśmy żadnych celów pod względem uzyskanych wyników. Głównym priorytetem dla niego będzie kontynuacja nauki i rozwój stylu jazdy”.

Katsuta dodał z kolei, że jest zachwycony otrzymaniem tej szansy, którą wykorzysta do zbierania kolejnych doświadczeń.

„Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali. Odkąd cztery lata temu przerzuciłem się na rajdy, ciężko pracowałem, aby zostać rajdowym mistrzem świata w przyszłości. Po drodze pojawiło się wiele rzeczy, nie tylko tych dobrych, ale także tych frustrujących. Teraz mogę wykonać wielki krok naprzód dzięki wsparciu wielu ludzi wokół mnie” – mówił Katsuta.

„Nie jest to jednak mój ostateczny cel. W tej chwili stoję na linii startu. Zdobyłem już cenne doświadczenie w Yarisie WRC. Będę się konsekwentnie rozwijał, rajd po rajdzie, aby powalczyć w najwyższej kategorii w najbliższej przyszłości. Abym mógł spełnić swoje marzenie, wciąż mam jednak wiele do zrobienia. Jestem jednak pewien tego, że mogę tego dokonać. Z góry dziękuję za ogromne wsparcie”.

Pilotem Katsuty w tych dwóch występach pozostanie jego dotychczasowy pilot, doświadczony Brytyjczyk Daniel Baritt.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race