Hyundai ogłosił, że Craig Breen będzie zespołowym kolegą Thierry’ego Neuville’a oraz Andreasa Mikkelsena podczas Rajdu Finlandii.

Breen, który stracił posadę w Citroënie pod koniec ubiegłego roku, poszukiwał dla siebie rozwiązań, które pozwolą mu na dalsze starty. Irlandczyk od tego czasu występował w kilku rajdach w samochodach klasy R5, a teraz będzie miał szansę na powrót do najwyższej klasy WRC.

„Jestem zachwycony, że otrzymałem szansę na dołączenie do Hyundai Motorsport na Rajd Finlandii oraz na powrót do samochodu WRC. To było długie i cierpliwe czekanie, podczas którego musiałem oglądać innych, jak jeżdżą w tym roku. Czuję się zaszczycony tą jednorazową okazją mając u boku Paula [Nagle] jako mojego pilota” – powiedział Breen.

„Finlandia jest rajdem, do którego podchodziłem największą liczbę razy w WRC, więc mam nadzieję, że będę mógł wnieść coś do zespołu. Będę miał sporo czasu na przygotowania przed Finlandią. Nadal będzie to stanowić wyzwanie, jednak jestem gotowy, by się z nim zmierzyć. Zamierzam rywalizować z numerem 42, który towarzyszył mi od pierwszego roku w kartingu w 1998 roku i zawsze był dla mnie szczęśliwy. Mam nadzieję, że tak zostanie”.

Breen pojawił się na starcie Rajdu Finlandii dziewięciokrotnie, z czego najlepszym jego wynikiem było trzecie miejsce w 2016 roku za kierownicą DS 3 WRC.

Po dosyć nieoczekiwanym Rajdzie Sardynii, gdzie Dani Sordo wykorzystał pech Otta Tänaka i zgarnął drugie w swojej karierze zwycięstwo, zaś Andreas Mikkelsen znalazł się na najniższym stopniu podium, w klasyfikacji producentów prowadzący Hyundai ma 44 punkty przewagi nad resztą stawki.

Rajd Finlandii, który będzie najbliższym przystankiem w tegorocznym kalendarzu WRC, odbędzie się w dniach 1-4 sierpnia.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race