Thierry Neuville uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed Rajdem Portugalii. Drugi czas wykręcił Kris Meeke, a trzeci był Teemu Suninen.

Neuville okazał się być najszybszym kierowcą na liczącej 4,6 km próbie Baltar, pokonując Meeke’a o 0,1 sekundy. Z kolei Suninen, który rok temu podczas tego rajdu zdobył swoje pierwsze podium w WRC, był 0,4 sek. wolniejszy od kierowcy Hyundaia. Neuville w ten sposób oznaczył gotowość do rywalizacji po groźnym wypadku z Rajdu Chile, w której odniósł kontuzję nogi.

„Czuję się dobrze. Nadal odczuwam nieco bólu, ale kiedy jeżdżę i mam kask na sobie, wszystko jest w porządku. Piątkowe odcinki specjalne są nowe, więc może to stanowić dodatkowe wyzwanie dla wszystkich. Są one bardziej wymagające, gdyż w niektórych miejscach droga jest węższa i bardziej kręta. To będzie ciężki dzień” – powiedział Neuville.

Po pierwszym przejeździe na czele zestawienia shakedownu znajdował się Ott Tänak, jednak druga próba należała do Suninena, który wysunął się na prowadzenie. Kolejne przejazdy przeczyszczały trasę, co oznaczało lepsze warunki do poprawy czasu. Neuville awansował na pierwsze miejsce przy swoim trzecim i zarazem ostatnim podejściu. Meeke był bliski pokonania Belga na swojej czwartej próbie, jednak ostatecznie Neuville zachował swoją pozycję.

Pierwszy przejazd Tänaka wystarczył mu, aby zająć czwarte miejsce w tabeli, zaś piąty wynik uzyskał Sébastien Loeb. Szósty był Dani Sordo, z siódmym wynikiem zameldował się Jari-Matti Latvala, a czołową dziesiątkę uzupełnili Esapekka Lappi, Elfyn Evans i Gus Greensmith.

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 11
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT 3:02,1
2 5
Kris Meeke
Sebastian Marshall
Toyota Gazoo Racing WRT + 0,1
3 3
Teemu Suninen
Marko Salminen
M-Sport Ford WRT + 0,4
4 8
Ott Tänak
Martin Järveoja
Toyota Gazoo Racing WRT + 0,6
5 19
Sébastien Loeb
Daniel Elena
Hyundai Shell Mobis WRT + 0,6
6 6
Dani Sordo
Carlos del Barrio
Hyundai Shell Mobis WRT + 0,9
7 10
Jari-Matti Latvala
Mikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT + 1,1
8 4
Esapekka Lappi
Janne Ferm
Citroën Total WRT + 1,3
9 33
Elfyn Evans
Scott Martin
M-Sport Ford WRT + 1,7
10 44
Gus Greensmith
Elliott Edmondson
M-Sport Ford WRT + 1,7

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race