Thierry Neuville uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed rozpoczęciem drugiej rundy tegorocznego sezonu WRC – Rajdu Szwecji.

Kierowca Hyundaia i20 okazał się być najszybszy na odcinku testowym Skalla o długości 6,86 km. 2,2 sekundy do Belga stracił Ott Tänak z Toyoty, zaś aktualny mistrz świata oraz zwycięzca Rajdu Monte Carlo Sébastien Ogier był trzeci ze stratą kolejnej 0,1 sek.

„Ostatecznie miałem dobre odczucia z jazdy samochodem. Na pierwszym przejeździe miałem nieco problemów i zmieniłem ustawienia przed drugą próbą, jednak potem wszystko szło już gładko. Warunki na drodze mocno się zmieniały, dzięki czemu możliwa była coraz szybsza jazda, jak zawsze tutaj w Szwecji” – powiedział Neuville.

Po pierwszym przejeździe na czele tabeli z czasami znajdował się Jari-Matti Latvala z Toyoty, jednak druga próba należała do Teemu Suninena, który objął prowadzenie jadąc za kierownicą Forda Fiesty. Na swoim trzecim i ostatnim przejeździe najlepszy wynik shakedownu ustanowił Neuville i choć inni kierowcy zaliczyli jeszcze jeden próbny start, nikt nie był w stanie przebić rezultatu Belga.

Na czwartej pozycji w zestawieniu uplasował się Kris Meeke z Toyoty, tracąc do trzeciego Ogiera 0,2 sekundy. Piąte i szóste miejsce przypadło kierowcom M-Sportu – Elfynowi Evansowi oraz Suninenowi. Siódmy był Esapekka Lappi, a czołową dziesiątkę uzupełnili Sébastien Loeb, Latvala oraz Andreas Mikkelsen.

Gościnny start w Rajdzie Szwecji zalicza dwukrotny mistrz świata Marcus Grönholm, który wystartuje za kierownicą Toyoty Yaris WRC. Fin na odcinku testowym odnotował 18. czas.

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 11
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT 4:05,0
2 8
Ott Tänak
Martin Järveoja
Toyota Gazoo Racing WRT + 2,2
3 1
Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
Citroën Total WRT + 2,3
4 5
Kris Meeke
Sebastian Marshall
Toyota Gazoo Racing WRT + 2,5
5 33
Elfyn Evans
Scott Martin
M-Sport Ford WRT + 2,7
6 3
Teemu Suninen
Marko Salminen
M-Sport Ford WRT + 2,8
7 4
Esapekka Lappi
Janne Ferm
Citroën Total WRT + 3,4
8 19
Sébastien Loeb
Daniel Elena
Hyundai Shell Mobis WRT + 3,8
9 10
Jari-Matti Latvala
Miikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT + 4,2
10 89
Andreas Mikkelsen
Anders Jæger
Hyundai Shell Mobis WRT + 5,0

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race