Neuville najszybszy na shakedownie Rajdu Szwecji

Thierry Neuville uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed rozpoczęciem drugiej rundy tegorocznego sezonu WRC – Rajdu Szwecji.

Kierowca Hyundaia i20 okazał się być najszybszy na odcinku testowym Skalla o długości 6,86 km. 2,2 sekundy do Belga stracił Ott Tänak z Toyoty, zaś aktualny mistrz świata oraz zwycięzca Rajdu Monte Carlo Sébastien Ogier był trzeci ze stratą kolejnej 0,1 sek.

„Ostatecznie miałem dobre odczucia z jazdy samochodem. Na pierwszym przejeździe miałem nieco problemów i zmieniłem ustawienia przed drugą próbą, jednak potem wszystko szło już gładko. Warunki na drodze mocno się zmieniały, dzięki czemu możliwa była coraz szybsza jazda, jak zawsze tutaj w Szwecji” – powiedział Neuville.

Po pierwszym przejeździe na czele tabeli z czasami znajdował się Jari-Matti Latvala z Toyoty, jednak druga próba należała do Teemu Suninena, który objął prowadzenie jadąc za kierownicą Forda Fiesty. Na swoim trzecim i ostatnim przejeździe najlepszy wynik shakedownu ustanowił Neuville i choć inni kierowcy zaliczyli jeszcze jeden próbny start, nikt nie był w stanie przebić rezultatu Belga.

Na czwartej pozycji w zestawieniu uplasował się Kris Meeke z Toyoty, tracąc do trzeciego Ogiera 0,2 sekundy. Piąte i szóste miejsce przypadło kierowcom M-Sportu – Elfynowi Evansowi oraz Suninenowi. Siódmy był Esapekka Lappi, a czołową dziesiątkę uzupełnili Sébastien Loeb, Latvala oraz Andreas Mikkelsen.

Gościnny start w Rajdzie Szwecji zalicza dwukrotny mistrz świata Marcus Grönholm, który wystartuje za kierownicą Toyoty Yaris WRC. Fin na odcinku testowym odnotował 18. czas.

PNrZałogaZespół Rezultat
111

Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT4:05,0
28

Ott Tänak
Martin Järveoja
Toyota Gazoo Racing WRT+ 2,2
31

Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
Citroën Total WRT+ 2,3
45

Kris Meeke
Sebastian Marshall
Toyota Gazoo Racing WRT+ 2,5
533

Elfyn Evans
Scott Martin
M-Sport Ford WRT+ 2,7
63

Teemu Suninen
Marko Salminen
M-Sport Ford WRT+ 2,8
74

Esapekka Lappi
Janne Ferm
Citroën Total WRT+ 3,4
819

Sébastien Loeb
Daniel Elena
Hyundai Shell Mobis WRT+ 3,8
910

Jari-Matti Latvala
Miikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT+ 4,2
1189

Andreas Mikkelsen
Anders Jæger
Hyundai Shell Mobis WRT+ 5,0

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league