Kris Meeke, który wraca po przerwie do startów w mistrzostwach świata WRC, był najszybszy na odcinku testowym przed Rajdem Monte Carlo o 0,1 sekundy przed sześciokrotnym zwycięzcą tego rajdu i broniącym tytułu mistrzowskiego Sébastienem Ogier.

„To tylko shakedown" - powiedziała Meeke. "W rzeczywistości, w tych warunkach był to prawdopodobnie dobry test dla Korsyki, był suchy, inny niż warunki  których dzisiaj oczekujemy."

Meeke przyznał jednak, że jego dzisiejszy start zaczął się trochę kłopotliwie, ponieważ zapomniał użyć przycisku podczas procedury startu: „Testowałem w połowie grudnia, więc minęło sporo czasu i wiem, że są rzeczy, które można jeszcze poprawić" - wyjaśniał kierowca Toyoty.  „Kilka sekund przed startem nacisnąłem na przepustnicę i było tylko Waaaa, bap, bap, bap, bap! Pomyślałem sobie - dlaczego nie trzyma obrotów? Wtedy przypomniałem sobie co należy zrobić. Później było już dobrze, wszystko działało naprawdę sprawnie. Możesz testować tyle, ile chcesz, ale dopiero jak znajdziesz się w środowisku rajdowym, dowiadujesz się więcej. Zobaczmy, co się stanie, ale cieszę się, że tu jestem i jestem zadowolony z mojego samochodu".

Pierwszy shakedown w sezonie wypadł dobrze dla zespołu Citroena, za Ogierem zameldował się jego kolega z ekipy Esapekka Lappi, który był 0,5 sekundy za zwycięzcą odcinka testowego.

Pierwszy z kierowców Hyundaia w klasyfikacji shakedownu był Thierry Neuville, który zameldował się na szóstym miejscu ze stratą 1.6 sekundy do lidera. Kierowcy M-Sport Teemu Suninen i Elfyn Evans byli tuż za Belgiem. Wracający do startów w WRC  Sébastien Loeb został sklasyfikowany na 10 miejscu.

Źródło: www.motorsport.com

PNrZałogaZespół Rezultat
15

Kris Meeke
Sebastian Marshall
Toyota Gazoo Racing WRT1:56,8
21

Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
Citroën Total WRT+ 0,1
34

Esapekka Lappi
Janne Ferm
Citroën Total WRT+ 0,5
48

Ott Tänak
Martin Järveoja
Toyota Gazoo Racing WRT+ 0,8
510

Jari-Matti Latvala
Miikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,2
611

Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT+ 1,6
73

Teemu Suninen
Marko Salminen
M-Sport Ford WRT+ 1,7
833

Elfyn Evans
Scott Martin
M-Sport Ford WRT+ 2,0
989

Andreas Mikkelsen
Anders Jæger
Hyundai Shell Mobis WRT+ 2,5
1019

Sébastien Loeb
Daniel Elena
Hyundai Shell Mobis WRT+ 2,9

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race