Producenci Rajdowych Mistrzostw Świata ujawnili swoje tegoroczne samochody przed zbliżającym się startem sezonu podczas Autosport International, zaś kierowcy przedstawili stałe numery startowe.

Podobnie jak miało to miejsce rok temu, również tym razem prezentacja samochodów WRC odbyła się na targach Autosport International. Podczas nich Toyota, Hyundai, M-Sport Ford oraz Citroën przedstawili swoje auta na nadchodzący sezon. Na wyraźne zmiany w malowaniu zdecydowały się ostatnie trzy z wymienionych zespołów.

Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, na samochodzie Citroëna zabrakło logotypów Abu Zabi, jednak francuski zespół utrzymał tradycyjny czerwony kolor, posiadając dodatkowo logo Red Bulla wraz z nadejściem aktualnego mistrza świata WRC Sébastiena Ogiera. Hyundai również pozostał przy znanych do tej pory barwach, jednak samochody koreańskiego producenta będą charakteryzować się znacznie bardziej wyrazistymi kolorami. Największą zmianę zaprezentował z kolei M-Sport, który po odejściu Ogiera stracił również wsparcie Red Bulla. Brytyjski zespół, który nadal posiada partnerstwo z Fordem, powrócił do charakterystycznych błękitnych barw, w których startował w sezonie 2016. Z kolei Toyota zaprezentowała bardzo podobne malowanie do tego wykorzystywanego w ubiegłym roku.

Oprócz prezentacji samochodów, podczas Autosport International fabryczni kierowcy wszystkich ekip potwierdzili stałe numery startowe. Możliwość taka została zatwierdzona przez FIA podczas październikowego spotkania Światowej Rady Sportów Motorowych, podążając śladem Formuły 1.

Jako jedyny z czołówki własnego numeru nie wybrał zdecydował się Ogier, który zachował #1 zarezerwowany dla zdobywcy mistrzowskiego tytułu. Jego zespołowy kolega z Citroëna Esapekka Lappi będzie z kolei startować z #4. Thierry Neuville z Hyundaia zdecydował się obrać numer 11, podczas gdy Andreas Mikkelsen postawił na #89. Kris Meeke, który od nadchodzącego sezonu powróci do WRC wraz z Toyotą, wybrał #5. Z kolei Sébastien Loeb, który obecnie rywalizuje w Rajdzie Dakar i wraz z Hyundaiem wystartuje w kilku rajdach tegorocznego sezonu WRC, zdecydował się na numer 19.

Poniżej podano pełną informację na temat obranych numerów startowych.

Nr Załoga Zespół  
1
Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
Citroën Total WRT
4
Esapekka Lappi
Janne Ferm
Citroën Total WRT
5
Kris Meeke
Sebastian Marshall
Toyota Gazoo Racing WRT
8
Ott Tänak
Martin Järveoja
Toyota Gazoo Racing WRT
10
Jari-Matti Latvala
Miikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT
6
Dani Sordo
Carlos Del Barrio
Hyundai Shell Mobis WRT
11
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT
19
Sébastien Loeb
Daniel Elena
Hyundai Shell Mobis WRT
89
Andreas Mikkelsen
Anders Jæger
Hyundai Shell Mobis WRT
3
Teemu Suninen
Marko Salminen
M-Sport Ford WRT
33
Elfyn Evans
Scott Martin
M-Sport Ford WRT

Źródło: motorsport.com, motorsport.com

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race