M-Sport ogłasza pozostanie w WRC i podaje składy załóg

M-Sport potwierdził, że wystartuje w przyszłorocznym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata, dokonując przy tym zmiany szefa zespołu oraz podając składy załóg.

Brytyjski zespół poinformował o przedłużeniu współpracy z Fordem, z którym wspólnie wystawią do trzech samochodów w rajdach. W ekipie pozostanie Elfyn Evans, dla którego będzie to piąty sezon w tych samych barwach, zaś Jego pilotem zostanie Scott Martin, były partner Craiga Breena z Citroëna. Swój trzeci sezon w M-Sporcie zaliczy również Teemu Suninen, który po raz pierwszy w swojej karierze wystartuje w pełnym cyklu mistrzostw. Również Fin będzie miał nowego pilota – jego partnerem w przyszłym roku będzie jego rodak Marko Salminen. M-Sport potwierdził ponadto, że w Rajdzie Monte Carlo oraz Rajdzie Szwecji zostanie wystawiony trzeci samochód, który poprowadzi ubiegłoroczny zdobywca tytułu WRC-2 – Pontus Tidemand.

Oprócz szczegółowego podania składu załóg, M-Sport poinformował również, że nowym szefem zespołu zostanie Richard Millener. Zastąpi on Malcolma Wilsona, który pozostanie w ekipie, jednak od teraz zajmie się aspektem biznesowym całej operacji. Jak stwierdził, ostatnie tygodnie były intensywne zarówno dla niego, jak i całej ekipy, jednak mimo trudności udało się potwierdzić utrzymanie się w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

„Ostatnie tygodnie były naprawdę szalone – od radości ze zdobycia tytułu wśród kierowców oraz pilotów dla Sébastiena [Ogiera] oraz Juliena [Ingrassii] po ich emocjonalne pożegnanie, a ponadto pracowaliśmy dzień i noc nad złożeniem wszystkiego w całość, aby stworzyć zespół na sezon 2019. Na tę chwile nadal nie mamy ustalonych wszystkich szczegółów, ale dzięki ogromnej pracy, które miały miejsce za kulisami, czułem, że musimy zaangażować się w mistrzostwa, aby ujrzeć efekty tego wysiłku na odcinkach specjalnych. Współpracując z naszymi partnerami w Europie i USA, każdy element został przejrzany oraz zaktualizowany” – powiedział Wilson.

„Kontynuacja finansowej i technicznej współpracy z Fordem odegrała zasadniczą rolę w naszych dalszych działaniach i teraz wspólnie pracujemy nad nową i poprawioną strukturą drabinkową, która rozpoczęła się od ujawnienia Forda Fiesty F2 w tym miesiącu. Zawsze mówiliśmy, że WRC jest naszym oknem wystawowym, a prace rozwojowe, które wykonujemy na najwyższym poziomie, pomagają ulepszyć każdy szczebel tej drabiny”.

„Następny rok będzie bardzo ważny dla M-Sportu. Mamy kilka nowych projektów, do których zalicza się uruchomienie naszego ośrodka oceny w Dovenby Hall. Będziemy nadal rozpowszechniać sieć oraz pracować z obecnymi partnerami, zabezpieczając nasze role i wykorzystując wszelkie pojawiające się nowe możliwości. Opieramy się na wsparciu całej społeczności WRC, aby odnaleźć brakujące elementy układanki, ale jesteśmy przekonani, że dysponujemy narzędziami do tego, aby dobrze wykonać pracę i dlatego podjęliśmy decyzję, by nadal rywalizować i przezwyciężać pojawiające się wyzwania”.

Źródło: m-sport.co.uk

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league