Paddon nie wystartuje w przyszłym sezonie WRC

Hayden Paddon potwierdził, że nie pojawi się na starcie żadnego z przyszłorocznych rund Rajdowych Mistrzostw Świata po tym, jak wczoraj Hyundai oficjalnie pozyskał Sébastiena Loeba.

Nowozelandczyk liczył na podobną umowę co w tym roku, kiedy dzielił swój samochód z Danim Sordo, jednak ostatecznie koreański producent podpisał kontrakt z dziewięciokrotnym rajdowym mistrzem świata Loebem, który wystartuje w sześciu przyszłorocznych rundach, a pozostałe przypadną Sordo. Jak stwierdził Paddon, po wielu miesiącach negocjacji nowa umowa była bliska sfinalizowaniu, jednak zakontraktowanie Loeba oznaczało, że możliwość regularnych startów z obecnym zespołem przepadła.

„Niestety, w 2019 roku nie będziemy w WRC, ponieważ nie ma możliwości jazdy. Po podpisaniu kontraktu z Sebastianem Loebem zostaliśmy wystawieni do wiatru – [mieliśmy] miejsce, które było zaplanowane po wielu miesiącach dyskusji. Oczywiście jesteśmy bardzo rozczarowani, ale jednocześnie rozumiemy, że takie mogą być realia profesjonalnego sportu. Możemy być dumni z tego, co osiągnęliśmy i chodzić z wysoko podniesioną głową” – powiedział Paddon.

Miejsce w Hyundaiu było jedyną realną szansą na starty dla Paddona, ponieważ wiele wskazuje na to, że M-Sport przedłuży współpracę z Elfynem Evansem oraz Teemu Suninenem, a dodatkowo na celowniku zespołu znajduje się również Gus Greensmith. Paddon spędził w Hyundaiu pięć sezonów, odnosząc swój pierwszy triumf w WRC w Rajdzie Argentyny w 2016 roku. Na zakończenie tegorocznego sezonu w Australii zajął drugie miejsce.

„Rajdy są w mojej krwi, a teraz jest to tylko kwestia dostosowania się i zaplanowania kolejnych kroków. Mamy kilka fajnych pomysłów/projektów, które postaramy się wcielić, aby zmierzyć się ze światem w naszym własnym nowozelandzkim zespole. Wciąż jestem konkurencyjny oraz zmotywowany – nadal chcę prowadzić samochód oraz wygrywać”.

„Zawsze mówiono nam, że niemożliwe jest to, aby Nowozelandczyk był w WRC. Nie tylko się tam znaleźliśmy, ale zwycięstwo w rajdzie oraz zdobycie ośmiu podiów jest niezłym sukcesem, do którego możemy wracać wspomnieniami i nie byłoby to możliwe bez wiary oraz pomocy tak wielu ludzi w Nowej Zelandii. Oczywiście czuję, że mogliśmy osiągnąć więcej, ale nie można spędzić życia zastanawiając się nad tym, co by było, gdyby”.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league