Østberg nie wystartuje w przyszłym sezonie WRC

Mads Østberg potwierdził, że nie znajdzie się na starcie przyszłorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata po tym, jak Citroën zdecydował się wystawić na kolejną odsłonę WRC jedynie dwa samochody.

Francuski zespół wcześniej ogłosił powrót do swojej ekipy aktualnego mistrza świata Sébastiena Ogiera oraz nabycie z Toyoty Esapekki Lappiego. Ponadto w piątek francuski L’Équipe opublikował informację, że wieloletni sponsor Citroëna – Abu Zabi – zakończy współpracę, przez co ekipa będzie mogła wystawić jedynie dwa samochody. Taka sytuacja jest przeszkodą dla Sébastiena Loeba, który w barwach właśnie Citroëna odniósł niespodziewane zwycięstwo w Rajdzie Hiszpanii, sugerując kilka występów również w przyszłym sezonie.

Decyzja dotknęła również Østberga, który za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdził, że nie wystartuje w przyszłym roku w WRC, ujawniając także obecną sytuację w Citroënie.

„Jak wszyscy zapewne wiecie, Citroën Racing zdecydował się wystawić tylko dwa samochody w przyszłorocznych mistrzostwach. Bez udziału trzeciego auta, moja ostatnia opcja na występy w WRC zniknęła. Jestem w tej chwili naprawdę rozczarowany i jest mi przykro. Będąc w tym zespole czułem się jak u siebie w domu i byłem zadowolony z postępów jako ekipa” – napisał Østberg na swoim profilu na Facebooku.

„Dziękuję wszystkim dobrym ludziom w Citroën Racing za sezon 2018, który rozpoczął się jednym rajdem, a zakończył występem w ośmiu rundach. Było świetnie, ale się skończyło. Teraz czas zebrać się i dalej walczyć. Dokonałem tego wcześniej i mogę zrobić to ponownie! Jestem otwarty na różne możliwości, ale w moim sercu zawsze znajdzie się miejsce na WRC. Teraz czas zacząć wszystko od początku i znaleźć sposób na powrót. Nie skończyłem jeszcze z rolą kierowcy rajdowego. Tak naprawdę to czuję się lepiej niż kiedykolwiek. Jeśli masz samochód oraz zespół, mogę siebie polecić. Jakieś sugestie?”.

Norweski zawodnik na Twitterze wskazał również możliwość występów w WRC2.

W minionym sezonie Østberg zajął 10. miejsce w klasyfikacji kierowców WRC i dwukrotnie stanął na podium – podczas Rajdu Finlandii zajął on drugie miejsce, zaś na zakończenie tegorocznej rywalizacji w Australii wywalczył trzecią lokatę.  

Źródło: Z wykorzystaniem autohebdo.fr

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league