Tänak celuje w czwarte z rzędu zwycięstwo

Ott Tänak powiedział, że zamierza odnieść triumf podczas nadchodzącego Rajdu Wielkiej Brytanii, aby jeszcze zwiększyć swoje szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu w WRC.

Kierowca Toyoty zdominował drugą część sezonu, wygrywając rundy kolejno w Finlandii, Niemczech oraz Turcji. Dzięki uzyskaniu świetnym wynikom, Estończyk dołączył do Thierry’ego Neuville’a oraz Sébastiena Ogiera w walce o tegoroczne mistrzostwo. Tänak, który wcześniej tracił do lidera mistrzostw 72 punkty, zredukował różnicę do zaledwie 13 oczek, spychając jednocześnie broniącego tytułu Ogiera na trzecie miejsce. Jak stwierdził, liczy on na dobre warunki, jednak brytyjska pogoda może dać o sobie znać.

„W idealnym świecie chciałbym mieć suche warunki oraz szybkie trasy, jednak każdy wie, że nie można spodziewać się czegokolwiek w kontekście pogody w Walii. Podczas naszych testów padał dosyć mocny deszcz, przez co mieliśmy sporo błota, który idealnie nadawał się do jazd. Udało nam się wykonać dużo pracy, aby dalej rozwijać samochód i uzyskać większą wydajność. W mistrzostwach teraz wszystko jest możliwe i mam dobre przeczucie co do naszych możliwości w Wielkiej Brytanii” – mówił Tänak.

Obaj główni rywale w Turcji doznali pewnych problemów, przez co stracili cenne punkty. Neuville jednak liczy na odwrócenie losu w Walii.

„Po rozczarowaniu w Turcji, walka o mistrzostwo trwa w najlepsze. Cokolwiek się wydarzy, będzie to trudny rajd, szczególnie podczas drugiej pętli. Harmonogram również nie jest najlepszy z powodu bardzo wczesnego startu i późnego kończenia jazd – to dodatkowe wyzwanie fizyczne” – stwierdził Neuville.

Z kolei Ogier ma za zadanie nadrobić stratę do pozostałych kierowców – obecnie Francuz do Neuville’a traci 23 punkty.

„Jest to jeden z najtrudniejszych rajdów w kalendarzu, a ocena przyczepności w lasach jest prawdziwą sztuką. Przyzwyczajenie się do wymagających warunków pogodowych może zająć trochę czasu, ale możemy uświadczyć suchego rajdu, który byłby interesujący” – dodał kierowca M-Sportu, który od przyszłego sezonu będzie reprezentować barwy zespołu Citroën.

Rajd Wielkiej Brytanii rozpocznie się już w najbliższy czwartek, a zakończy w niedzielę. Załogi będą miały do pokonania 23 odcinki specjalne o łącznej długości 318,34 km.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league