Sébastien Ogier powiedział, że jest coraz bliżej ogłoszenia podpisania kontraktu na przyszły sezon i wiele wskazuje na powrót Francuza do Citroëna.

Kierowca M-Sportu, który w tym sezonie ma szansę na zdobycie szóstego tytułu rajdowego mistrza świata, już wcześniej zapowiedział, że kolejny podpisany kontrakt będzie jego ostatnim. Stwierdził on jednocześnie, że chciałby szybko ogłosić plany dotyczące swojej przyszłości.

„Myślę, że jest coraz bliżej [ogłoszenia kontraktu]. Chciałem wiedzieć więcej o zaangażowaniu [ze strony producenta], ale już coś wiemy. Od zawsze było wiadomo, że wolałem sfinalizować to możliwie szybko i mam nadzieję, że tak się stanie” – powiedział Ogier.

Ogier zaliczył debiut w WRC w barwach Citroëna w 2010 roku, jednak pod koniec kolejnego sezonu opuścił francuski zespół w wyniku wewnętrznego sportu ze swoim rodakiem – Sébastienem Loebem. Szef Citroëna Pierre Budar powiedział, że jego ekipa nie zamiesza spieszyć się z ogłoszeniem swoich zamiarów na przyszłoroczny sezon.

„Nie mamy ustalonego harmonogramu w sprawie jakiegokolwiek ogłoszenia. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy nastąpi to w przyszłym tygodniu, czy też w przyszłym miesiącu. Musimy upewnić się, że wszystko jest całkowicie jasne w momencie wydawania oświadczenia, a ponadto nie jestem jedyną stroną w to zaangażowaną – zrobimy to, kiedy wszyscy będziemy gotowi” – stwierdził Budar.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race