Neuville na czele shakedownu Rajdu Turcji

Thierry Neuville uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed Rajdem Turcji.

Belg, który wczoraj podpisał trzyletni kontrakt z Hyundaiem, na 4,7-kilometrowej próbie w pobliżu parku serwisowego w Asparan był o 1,6 sekundy szybszy od swojego głównego rywala w mistrzostwach Sébastiena Ogiera. Na trzeciej pozycji znalazł się Jari-Matti Latvala, który do reprezentanta M-Sportu stracił pół sekundy.

Czwartkowy poranek był co prawda słoneczny, jednak już podczas pierwszego przejazdu pracę załóg i zespołów zakłóciły burze, przez co większość była w stanie przejechać tylko po 3 obowiązkowe jazdy testowe. Jako pierwszy na trasę wyjechał Neuville, jednak po pierwszym przejeździe na czele tabeli z czasami znajdował się Mads Østberg. Po drugiej próbie prowadzenie objął Latvala, jednak ostatnie słowo należało do Neuville’a, który wykorzystał poprawiające się warunki na drodze.

„Na ostatnim przejeździe nieco bardziej naciskałem, ale samochód w tych warunkach prowadził się naprawdę dobrze. Wiemy, że auto jest mocne na tego typu drogach terenowych, ale na drugiej próbie miałem dobrą przyczepność, wiec mam nadzieję, że wykorzystamy to podczas rajdu” – powiedział Neuville.

Po przejechaniu wszystkich odcinków podczas dwudniowego zapoznania, kierowca Hyundaia przyznał, że kręte i skaliste trasy będą wymagać zmiany strategii.

„Jest to podobne do rajdu na Cyprze lub w Grecji, ale warunki były trudniejsze pierwszego dnia. Jako że będziemy pierwsi na trasie, ta runda wymaga innego podejścia. Zawsze musimy naciskać, aby z tej pozycji uzyskać przyzwoite czasu, ale w ten weekend powinniśmy mieć na uwadze to, że tym razem to może być bardziej ryzykowne w porównaniu z rywalami”.

Na pierwszym przejeździe shakedownu samochód Otta Tänaka zgasł, jednak ostatecznie Estończyk uplasował się na czwartym miejscu w tabeli. Piąty był Elfyn Evans, zaś szóstą pozycję uzyskał Esapekka Lappi. Spore problemy związane ze skrzynią biegów dotknęły z kolei Andreasa Mikkelsena, który po jednej próbie musiał powrócić do parku serwisowego na naprawę swojego Hyundaia i20.

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 5
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT 3:24,9
2 1
Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
M-Sport Ford WRT + 1,6
3 7
Jari-Matti Latvala
Miikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT + 2,1
4 8
Ott Tänak
Martin Järveoja
Toyota Gazoo Racing WRT + 3,7
5 2
Elfyn Evans
Daniel Barritt
M-Sport Ford WRT + 4,4
6 9
Esapekka Lappi
Janne Ferm
Toyota Gazoo Racing WRT + 4,5
7 10
Mads Østberg
Torstein Eriksen
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 6,4
8 11
Craig Breen
Scott Martin
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 6,7
9 3
Teemu Suninen
Mikka Markkula
M-Sport Ford WRT + 6,9
10 6
Hayden Paddon
Sebastian Marshall
Hyundai Shell Mobis WRT + 6,9

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league