Neuville przedłuża kontrakt z Hyundaiem

Lider klasyfikacji kierowców tegorocznego sezonu WRC Thierry Neuville podpisał przedłużenie kontraktu z Hyundaiem do końca 2021 roku.

Neuville oraz jego pilot Nicolas Gilsoul dołączyli do koreańskiego zespołu w 2014 roku, zdobywając do tej pory dziewięć zwycięstw. W chwili obecnej Belg znajduje się na czele tegorocznego cyklu WRC, mając 23-punktową przewagę nad 5-krotnym mistrzem świata Sébastienem Ogierem. Jak stwierdził Neuville, jego celem była kontynuacja kariery w obecnym zespole.

„Od 2014 roku wspólnie dzieliliśmy wiele wyjątkowych chwil, a także przechodziliśmy przez trudniejsze okresy. Nasz debiutancki triumf w sezonie 2014 pozostaje jednym z ważniejszych momentów i od tamtej pory wspólnie sięgnęliśmy po więcej zwycięstw. W tym zespole panuje fantastyczna rodzinna atmosfera i bardzo dobre komunikuję się z moimi kolegami z ekipy. To dla mnie bardzo ważne. Wraz z Nicolasem, który odegrał kluczową rolę w naszych sukcesach, skupiamy się na ukończeniu bieżącego sezonu w możliwie najlepszy sposób, celując w zdobycie tytułów” – powiedział Neuville.

Szef Hyundaia Michel Nandan stwierdził, że Neuville i Gilsoul byli wybitnymi ambasadorami Hyundaia na światowej scenie sportów motorowych.

„Obaj odegrali kluczową rolę w budowaniu programu Hyundai Motorsport WRC w ostatnich pięciu latach, pomagając nam w wielu ważnych wydarzeniach na drodze do naszego pierwszego zwycięstwa w Niemczech w 2014 roku aż do obecnej walki o mistrzostwo. Podczas gdy przygotowujemy się do ekscytującego zakończenia tegorocznego sezonu WRC, gdzie mistrzostwa kierowców i producentów wciąż są sprawą otwartą, ważne dla nas jest to, że już możemy spoglądać na sezon 2019 i dalej w przyszłość” – mówił Nandan.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league