Ford rozważa powrót do WRC jako zespół fabryczny

Zwycięstwo Sébastiena Ogiera podczas Rajdu Monte Carlo za kierownicą Forda Fiesty RS wzbudziło ponowne zainteresowanie mistrzostwami przez amerykański koncern samochodowy.

Szef Ford Performance Dave Pericak pojawił się w Monte Carlo na otwarciu rajdowego sezonu i był świadkiem tego, jak aktualny mistrz świata poprowadził Forda do zwycięstwa w rajdzie WRC po raz pierwszy od listopada 2012 roku. Po odejściu tego producenta z mistrzostw wraz z końcem sezonu 2012, dalsza działalność spoczęła na rękach byłego rajdowego partnera – firmy M-Sport, zaś Ford dostarczał pojazdy oraz wsparcie inżynieryjne.

Pericak w rozmowie z WRC LIVE przyznał, że był podekscytowany tym, co zobaczył podczas Rajdu Monte Carlo i może rozważyć opcje powrotu do mistrzostw w przyszłości.

„Po raz pierwszy jestem na rajdzie WRC i to było niesamowite. Braliśmy udział w wielu różnych kategoriach sportu motorowego: w GRC (Global Rallycross) w Ameryce, a teraz w WRX z Kenem Blockiem i naszym zespołem, jednak w tej chwili jestem tutaj i mamy zamiar sprawić, by [powrót] stał się częścią naszego planu w przyszłości. Dzięki całkowicie nowym samochodom i zmianie przepisów zapowiada się nam wspaniały sezon. Posiadanie Sébastiena w samochodzie jest spełnieniem marzeń – to dla nas wielka sprawa i jesteśmy tym podekscytowani” – powiedział Pericak.

Zapytany, czy to oznacza, że Ford może powrócić do Rajdowych Mistrzostw Świata jako zespół fabryczny, Paricac nie wykluczył tej możliwości.

„Jesteśmy tutaj, by się temu przyjrzeć. Pracujemy z [szefem M-Sportu] Malcolmem Wilsonem – wykonał on fantastyczną pracę i mamy zamiar dowiedzieć się, jak możemy kontynuować współpracę z nim w przyszłości”.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league