Celem Mikkelsena przejechanie trzech rund VW Polo 2017

Andreas Mikkelsen pracuje nad własnym programem, w ramach którego miałby przejechać trzy rundy Volkswagenem Polo nowej generacji.

Były kierowca Volkswagena, razem z Sébastienem Ogierem i Jari-Mattim Latvalą znalazł się w trudnej sytuacji, po wycofaniu się niemieckiego zespołu z Rajdowych Mistrzostw świata. Ogierowi i Latvali udało się jednak znaleźć nowych pracodawców, podczas gdy Mikkelsen został zmuszony do wystartowania w Rajdzie Monte Carlo w kategorii WRC-2, jadąc Škodą Fabią R5. Norweg nie przejdzie wszystkich rund tegorocznego sezonu, jednak pracuje nad tym, aby w kilku z nich wystartować za kierownicą nowego Volkswagena Polo.

„Moim celem jest powrót do fabrycznego auta i walka o tytuł mistrzowski w kolejnym sezonie, z kolei w tym roku naszym planem jest udział w trzech rundach, jadąc Volkswagenem Polo 2017” – mówił Mikkelsen.

„Mieliśmy nadzieję, że już w Rajdzie Szwecji będę rywalizował tym autem, ale nie udało się go homologować, więc pracujemy nad tym, aby zdążyć na Portugalię”.

„Dużo testowałem za kierownicą Polo. To jedyne auto, którym wiem jak jeździć. Chcę rywalizować tym samochodem i byłoby miło, gdyby tak się stało. Muszę znaleźć sponsorów i dowiedzieć się, jak wygląda sprawa z homologacją” – dodał Norweg.

Podczas Rajdu Monte Carlo przedstawiciele zespołów WRC spotkali się z FIA, aby przedyskutować sprawę homologacji Polo 2017. Spotkanie przebiegło w pozytywnej atmosferze, jednak szefowie zespołów mieli wiele uwag i zastrzeżeń dotyczących dołączenia auta Volkswagena do stawki.

„Rozumiem obawy Michela [szefa Hyundaia]” – mówił Jarmo Mahonen, dyrektor ds. rajdów z ramienia FIA. „Mieliśmy podobną sytuację z Citroënem w ubiegłym roku, ale oni potwierdzili, że powrócą do mistrzostw. Volkswagen tego nie zrobił. Musimy się temu przejrzeć tak szybko, jak to możliwe” – dodał.

Sprawa dotycząca homologacji Volkswagena pozostaje wciąć niejasna, a w przypadku negatywnego jej zakończenia, Mikkelsen prawdopodobnie ponownie zwiąże się ze Škodą.

Źródło: autosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league