Mateusz Lisowski przed III rundą

Po bardzo udanym debiucie w niemieckim SEAT Leon Supercopa, już w najbliższy weekend Mateusza Lisowskiego czeka kolejny bardzo ważny występ.

Wakacyjna przerwa w pucharze Česká Pojišťovna - Škoda Octavia Cup dobiegła bowiem końca. Wśród zawodników wracających do zmagań jest 19-letni zawodnik z Wieliczki, który po dotychczas rozegranych czterech wyścigach prowadzi w klasyfikacji generalnej pucharu.

Podczas ostatniej eliminacji SOC, która odbyła się na torze w Moście, Lisowski uplasował się na 1. i 2. miejscu. Teraz, startujący w zespole ACA Autocentrala Hlucin zawodnik z Polski stanie przed dużą szansą powiększenia swojego dorobku punktowego.
Przed tymi zawodami Lisowski posiada 15 punktów przewagi nad zajmującym drugą lokatę w tabeli Frantiskiem Doskiem i 26 „oczek” nad drugim zawodnikiem Autocentrali – Alesem Jiraskiem.

Pierwszy z dwóch wyścigów SOC odbędzie się w niedzielę o godzinie 11.00.
Oprócz pucharu Skoda Octavia Cup, podczas weekendu na Autodromie w Moście odbędą się także zmagania o Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Czech, a także Mistrzostwa Polski. Tym samym Lisowski wystartuje również w wyścigu długodystansowym za kierownicą Renault Megane Trophy. Po drugim miejscu w ostatniej rundzie DSMP, zawodnik liczy po cichu na pierwsze w karierze zwycięstwo za kierownicą Megane w Mistrzostwach Polski. Wyścig długodystansowy odbędzie się w sobotnie popołudnie. 
Dodajmy, iż tegorocznym startom Mateusza Lisowskiego patronuje Interia.pl oraz Magazyn GT. 

Mateusz Lisowski: „Bez wątpienia podczas tej rundy priorytetem dla mnie będzie start w Skoda Octavia Cup. W eliminacji SEAT Leon Supercopa udało mi się zebrać sporo doświadczenia i liczę, że będę je mógł teraz wykorzystać. Chciałbym wreszcie zapewnić sobie pole position, bo to jeszcze w tym sezonie mi się nie udało. Mieliśmy bardzo długą przerwę w tym cyklu, ale nie powinno to stanowić problemu. Skodę Octavię znam bardzo dobrze i po dwóch przejechanych okrążeniach powinienem złapać dobre tempo. Po majowej rundzie w Moście miałem trochę przemyśleń co do mojej jazdy po tym torze. Zbliżająca się eliminacja to dla mnie także start w Mistrzostwach Polski. Będę miał zatem więcej obowiązków. Liczę, że razem z moją zmienniczką powalczymy o zwycięstwo. Cieszy mnie fakt, że większa liczba osób z Polski będzie miała wreszcie możliwość obejrzeć moje zmagania w pucharze Skody. Postaram się ich nie zawieść. Trzymajcie za mnie kciuki, bo naprawdę chcę zostać pierwszym zawodnikiem z Polski, który wygra w pucharze Skody!”

Klasyfikacja generalna Skoda Octavia Cup 2009 (po czterech wyścigach)
1. LISOWSKI Mateusz (PL) - DHL 65 pkt.
2. DOŠEK František (CZ) - JOSEF PEKAŘ 50 pkt.
3. JIRÁSEK Aleš (CZ) - ACA 39 pkt.
4. JUPA Jiří (CZ) - VEKRA RACING TEAM I 30 pkt.
5. DOSTÁL Jan (CZ) - VEKRA 26 pkt.
6. KUSÝ Milan jun. (CZ) - DHL 23 pkt.

Źródło: Informacja Prasowa

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league