Cichopek zdobywa podium w deszczowych warunkach

Jacek Cichopek zakończył na podium oba wyścigi lipcowej rundy pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook na Torze Poznań. W sobotę rybniczanin musiał zmierzyć się nie tylko z rywalami, ale również trudnymi warunkami pogodowymi.

Nasilający się deszcz, który zaczął padać kilkadziesiąt minut przed startem, spowodował przeobrażenie sponsorowanej przez Ecumaster Mazdy z numerem 45. Poza deszczowymi oponami, w samochodzie zamontowano kopułę chroniącą otwarty kokpit roadstera przed deszczem.

Jacek popisał się znakomitym startem i przebił się z trzeciej pozycji na pierwszą, wyprzedzając Bartosza Palusko i Jakuba Glasse. Zalany wodą tor okazał się jednak zdradziecki dla zawodników, którzy nie przejechali jeszcze ani jednego okrążenia w takiej konfiguracji samochodu i opon.

Rybniczanin przekonał się o tym boleśnie na drugim okrążeniu, gdy popełnił błąd kosztujący go dwie pozycje. Na tej pozycji jechał już przez dłuższy czas, a wszelkie nadzieje na poprawę wyniku ukrócił wyjazd samochodu bezpieczeństwa, który poprowadził stawkę do linii mety.

Na koniec weekendu trzeciej rundy mistrzostw, Jacek nie tylko umocnił się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, ale zmniejszył też o swoją stratę do dotychczasowego lidera tabeli Konrada Czaczyka do zaledwie trzech punktów.

Następna runda Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook odbędzie się w trzeci weekend sierpnia na Słowacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze